Zamknij

Nie żyje Tadeusz Stencel

08:06, 19.01.2019 | M.S.
REKLAMA
Skomentuj

Smutna informacja dotarła do nas w sobotę. W wieku 72 lat zmarł Tadeusz Stencel. To były piłkarz,  członek zarządu, sponsor i kibic Chojniczanki Chojnice. Był uczestnikiem wielu historycznych spotkań m.in. z Zagłębiem Sosnowiec. Kilka lat temu założył Klub Seniora, który zrzeszał byłych zawodników Miejskiego Klubu Sportowego.

Tadeusz Stencel urodził się 7 kwietnia 1946 roku w Chojnicach. W wieku 10 lat zapisał się do grupy naborowej Chojniczanki. Jego pierwszym trenerem był ś.p. Stefan Polasik. Kilka lat później został czołowym zawodnikiem zespołu seniorów. Był uczestnikiem wielu historycznych spotkań m.in. z Zagłębiem Sosnowiec czy GKS-em Katowice w latach 70. Swoją karierę musiał na chwilę przerwać ze względu na kontuzję. Był także m.in. sędzią piłkarskim.

Po zakończeniu gry w piłkę został klubowym działaczem, a później sponsorem. Był m.in. wiceprezesem Chojniczanki. Ze względu na chorobę zrezygnował z członkostwa w zarządzie klubu w 2012 roku. W 2015 roku z okazji 85-lecia klubu otrzymał Złotą Odznakę Honorową Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zmarł dzisiaj w nocy w szpitalu w Pile.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

FzgtFzgt

0 0

W zwiazku ze śmiercią Tadeusza prosiłbym o sprostowanie informacji dotyczącej miejsca .
Tadzio zmarł nie w chojnickim szpitalu tylko w szpitalu w Pile w który to leżał od dłuższego czasu 16:43, 19.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Michał SagrolMichał Sagrol

0 0

Faktycznie. Przepraszamy za pomyłkę. Wszystko już jest poprawione. 20:33, 20.01.2019


© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone