Beniaminek z Chojnic ponownie gorszy. FC Toruń – Red Devils 5:2

14:04, 05.03.2019 | M.S.

Nie udało się sprawić niespodzianki. „Czerwone Diabły” strzeliły tylko dwa gole, a straciły aż pięć w meczu z FC Toruń w ramach 19. kolejki Ekstraklasy Futsalu. Dla chojniczan była to druga porażka z rzędu i dziesiąta w całym sezonie. W poprzedniej serii gier polegli u siebie z Red Dragons Pniewy 2:7.

W pierwszej połowie byliśmy świadkami wyrównanego pojedynku. Najpierw gola zdobył Marcin Mikołajewicz. Goście odpowiedzieli bramką po ładnej akcji Jakuba Kąkola, Patryka Kubiszewskiego i Andrija Burdiuha. Całość wykończył ten ostatni, który ma na koncie już 12 goli w sezonie 2018/19.

Tuż przed przerwą zespoły walczyły cios za cios. Dla torunian dwukrotnie trafiał Mateusz Cyman. Natomiast gola dla „Czerwonych Diabłów” zdobył Przemysław Laskowski (ósme trafienie w sezonie). Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:2 dla gospodarzy.

Po przerwie podopieczni Łukasza Żebrowskiego nie dali doskoczyć już rywalowi do siebie. Bramki Mateusza Waszaka i Tomasza Kriezela w 26. i 28. minucie podcięły skrzydła chojnickiemu beniaminkowi. Widoczny był brak pauzujących za kartki Witalija Kolesnika i Bernardo Cruza.

Porażka w 19. kolejce zepchnęła zespół Jakuba Mączkowskiego na 9. miejsce. Przed Red Devils pojedynek z ligowym outsiderem – Pogonią 04 Szczecin. Początek meczu w niedzielę o godz. 18.00 na hali przy ul. Huberta Wagnera w Chojnicach.