Zamknij

Jacek i Jeremi z ChKŻ Chojnice przywieźli srebro do domu

17:19, 10.07.2019 | M.S.
REKLAMA
Skomentuj

Jacek Kalinowski i Jeremi Szczukowski dzielnie walczyli w Mistrzostwach Europy w klasie Optimist we Francji. Drużyna biało-czerwonych prowadzona przez Karola Jączkowskiego i Przemysława Strusia zajęła drugie miejsce w klasyfikacji narodowej. Obaj żeglarze znaleźli się także w najlepszej dziesiątce zawodników ze Starego Kontynentu.

Regaty mistrzostw Europy odbyły się pod koniec czerwca w bretońskiej miejscowości Crozon-Morgat. Wystartowało w nich 293 zawodników – 117 dziewcząt i 176 chłopców z 49 krajów. Impreza miała charakter otwarty. Mogli w niej startować żeglarze z całego świata.

Polskę reprezentowało dwóch przedstawicieli Chojnickiego Klubu Żeglarskiego: Jacek Kalinowski i Jeremi Szczukowski. Obaj bez problemów przeszli przez fazę kwalifikacji i znaleźli się w złotej grupie. Na koniec utrzymali miejsce w czołowej dziesiątce. Jacek był piąty, a Jeremi dziewiąty w klasyfikacji europejskiej. Po cichu celowali w podium, ale ostatecznie udało się zrealizować zamierzenia. Na osłodę pozostał im medal w klasyfikacji narodowej. Gdy zsumowano wyniki dwóch najlepszych chłopców i dziewcząt z danego kraju, okazało się, że biało-czerwoni wrócą do domu ze srebrnym medalem. Wygrali Włosi, a trzecie miejsce zajęła Hiszpania.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone