Fortuna I liga. Pewne zwycięstwo Chojniczanki (GALERIA ZDJĘĆ)

22:56, 13.09.2019 | M.S.

Przełamanie MKS-u w Fortunie I lidze. Zespół czeskich szkoleniowców Josefa Petrika seniora i juniora wygrała 3:0 u siebie z GKS-em Bełchatów. Dwa gole dla chojniczan strzelił Mateusz Kuzimski, a trzeciego (otwierającego wynik) dorzucił Oskar Paprzycki.

Żółto-biało-czerwoni przystępowali do starcia z GKS-em Bełchatów po czterech spotkaniach u siebie bez wygranej. Trenerzy zdecydowali się na trzy zmiany w podstawowej jedenastce. Te okazały się strzałem w dziesiątkę. "Nowi" gracze zdobyli wszystkie bramki. Do przerwy piłka wpadła do siatki po strzałach głową. Najpierw trafił Oskar Paprzycki, a kilka minut później Mateusz Kuzimski. Przy obu trafieniach asystował Bartosz Wolski.

Po przerwie Chojniczanka postawiła kropkę nad "i". Dobrze czujący się na boisku Kuzimski ładnym uderzeniem pokonał bramkarza z Bełchatowa. Był to najlepszy mecz tego zawodnika w barwach MKS-u. Jednak wszystkim graczom z Chojnic należą się brawa. Po piątkowych meczach żółto-biało-czerwoni awansowali o wiele pozycji - ze strefy spadkowej tuż pod miejsca dające prawo gry w barażach.