Fortuna I liga. Chojniczanka pokonała GKS w osłabieniu (GALERIA)

21:49, 29.09.2019 | M.S.

MKS w efektowny sposób poradził sobie z GKS-em Jastrzębie. Chojniczanie wygrali 3:1 z zespołem, który do niedzieli zaliczył tylko jedną porażkę w lidze. Gospodarze zdobyli zwycięskie gole grając w osłabieniu po czerwonej kartce.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla miejscowych. Po zagraniu ręką w polu karnym sędzia wskazał na jedenasty metr. Karnego na gola zamienił Damian Tront. Ofensywnie grająca Chojniczanka szybko wyrównała. Spiker poinformował, że bramkę zdobył Tomasz Mikołajczak. Jednak nie do końca wiadomo czy to napastnik MKS-u jako ostatni dotknął piłkę czy może był to obrońca GKS-u. Oficjalnie trafienie zostało zapisane Mikołajczakowi.

Druga połowa również zaczęła się źle dla gospodarzy. Z czerwoną kartką wyleciał Jacek Podgórski. To jednak nie podłamało żółto-biało-czerwonych. Co więcej, dodało im skrzydeł. Po indywidualnej akcji Aghwana Papikiana zrobiło się 2:1. GKS naciskał. Jednak pomimo dwóch bardzo dobrych okazji gola na 2:2 nie zdobył. MKS postawił kropkę nad "i" w 87. minucie. Oskar Paprzycki wypuścił Emila Drozdowicza, który mocnym uderzeniem ustalił wynik niedzielnego meczu.