Fortuna I liga. Chojniczanka przegrała z przedostatnim Chrobrym

20:05, 18.10.2019 | M.S.

MKS wraca bez punktów z Dolnego Śląska. Chojniczanie przegrali 0:1 z Chrobrym Głogów w meczu otwierającym 14. kolejkę Fortuny I ligi.

Żółto-biało-czerwoni pojechali na południe po remisie 4:4 w Nowym Sączu. Rywalem MKS-u był przedostatni w tabeli Chrobry Głogów. Oba zespoły podeszły bardzo zmobilizowane do tego starcia. Chojniczanka stworzyła sobie więcej sytuacji przed przerwą (poprzeczki Papikiana i Wolskiego), ale to głogowianie strzelili bramkę do szatni. Michał Ilków-Gołąb skutecznie wykonał rzut karny w 42. minucie.
W drugiej połowie Chojniczanka próbowała wyrównać. Była częściej przy piłce. Jednak umiejętnie broniący się Chrobry dowiózł korzystny wynik do końca. Dla zespołu czeskich szkoleniowców to siódma porażka w tym sezonie. Chojniczanie mają na koncie 15 punktów. Przed zespołem z "grodu tura" jeszcze dwa wyjazdy - do Sosnowca i Grodziska Wielkopolskiego.