Chojniczanka w strefie spadkowej po remisie z Zagłębiem Sosnowiec

16:23, 27.10.2019 | M.S.

Chojniczanka trzykrotnie wychodziła na prowadzenie w meczu 15. kolejki Fortuny I ligi z Zagłębiem Sosnowiec. Tyle samo razy je jednak straciła i ostatecznie wróciła do Chojnic tylko z jednym punktem. Był to już czwarty mecz z rzędu bez wygranej. W obliczu wygranej Chrobrego Głogów MKS znalazł się w strefie spadkowej na finiszu rundy jesiennej.

To był kolejny szalony mecz Chojniczanki w rozgrywkach ligowych. W pierwszej połowie oglądaliśmy otwarty futbol z obu stron. Po 45 minutach to goście byli w lepszej sytuacji. MKS prowadził 2:1 po dwóch golach Mateusza Kuzimskiego. Pierwszego strzelił głową po wrzutce Toniego Conejo. Drugiego zdobył skutecznie wykonując rzut karny.

Gospodarze szukali gola na 2:2. Na ich drodze stanął jednak Andrzej Witan, który był zresztą blisko obrony jedenastki wykonywanej przez Fabiana Piaseckiego przy wyniku 0:1. Zagłębie dopięło swego w 54. minucie kiedy to Mateusz Szwed głową skierował piłkę do bramki. Nie minęło pięć minut, a chojniczanie znowu byli na prowadzeniu. Tym razem Seweryn Michalski skopiował wyczyn rywala i także popisał się celną główką.

Ostatnie słowo należało do zespołu Dariusza Dudka. Sędzia podyktował drugi rzut karny dla miejscowych, a Szymon Pawłowski trafił na 3:3. Była to już siódma jedenastka dla rywali Chojniczanki w tym sezonie. - Cieszy mnie styl naszej gry, jedynym minusem jest oczywiście zbyt mało punktów. Dziękuję moim piłkarzom, ponieważ walczyli do końca - powiedział Josef Petrik junior.

Chojniczanka na dwie kolejki przed końcem rundy jesiennej jest na miejscu spadkowym. Zajmuje dopiero 16. pozycję z 16 punktami. Niżej są tylko Wigry Suwałki i Odra Opole.