Chojniczanka przegrała z Podbeskidziem i jest ostatnia w tabeli

19:53, 22.11.2019 | M.S

Niespodzianki nie było. Chojniczanka przegrała 1:2 (0:0) z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Dodatkowo swój mecz wygrała Odra Opole i zepchnęła żółto-biało-czerwonych na ostatnie miejsce w Fortunie I lidze.

W pierwszej połowie gospodarze dłużej posiadali piłkę, ale bliższa trafienia była Chojniczanka. Po przerwie miejscowi doszli do głosu. Zdobyli dwa gole. Ich autorami byli kolejno Filip Modelski i Karol Danielaka. Ponad cztery tysiące kibiców oszalało ze szczęścia. Chojniczanie walczyli do końca o punkt. W 82. minucie kontaktową bramkę z rzutu karnego zdobył Mateusz Kuzimski (jedenastkę wywalczył Janusz Surdykowski). Niestety to wszystko, na co było tego dnia stać żółto-biało-czerwonych. Jedenasta porażka w tym sezonie stała się faktem (ósmy mecz z rzędu bez wygranej).

Dzięki zwycięstwu Podbeskidzie zostało nowym liderem rozgrywek. Natomiast Chojniczanka w obliczu porażki i wygranej Odry z Puszczą spadła na ostatnie miejsce w tabeli.

PODBESKIDZIE - CHOJNICZANKA 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 - Modelski 57, 2:0 - Danielak 69, 2:1 - Kuzimski 82 - karny