Red Devils bez punktów. Porażka ze Słonecznym Stokiem (GALERIA)

15:29, 17.02.2020 | M.S.

"Czerwone Diabły" przegrały arcyważne spotkanie w Ekstraklasie. Chojniczanie uległy 2:3 MOKS-owi Słoneczny Stok Białystok i pogorszyły swoją sytuację w tabeli. Podopieczni Jakuba Mączkowskiego tracą już siedem punktów do kolejnego zespołu.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się najgorzej jak mogło. Goście z zimną krwią wykorzystali proste błędy Red Devils. Już w 2. minucie Adrian Citko pokonał Sebastiana Kartuszyńskiego po krótkim rozegraniu piłki z autu. W 8. minucie piłkę do pustej bramki skierował Paweł Aleksandrowicz. Jakub Mączkowski szybko wziął czas. Trener próbował uspokoić swoich zawodników. Nie tak wyobrażał sobie „wejście” w spotkanie. W 11. minucie humor poprawił mu Morad Mallouk. Zawodnik z Hiszpanii wykorzystał dobre dogranie Mykyty Storozhuka i chojniczanie złapali kontakt z przeciwnikiem.

Dla Red Devils zwycięstwo w niedzielnym starciu było priorytetem. Chojniczanie są w trudniejszej sytuacji od Słonecznego Stoku. Zajmują miejsce w czerwonej strefie. Miejscowi nie potrafili sforsować zasieków obronnych białostoczan z akcji w drugiej połowie. Udało się to dopiero z przedłużonego rzutu karnego. W 35. minucie Kartuszyński mocnym strzałem wyrównał stan rywalizacji. Wydawało się, że „Czerwone Diabły” pójdą za ciosem. Tymczasem goście wycofali bramkarza. Długim rozgrywaniem piłki kradli czas. Liczyli na błąd Red Devils. Taktyka ta przyniosła efekt w 39. minucie. Przyjezdni odzyskali piłkę i wyprowadzili zabójczą kontrę. Według niektórych obserwatorów zawodnik MOKS-u faulował Jakuba Kąkola. Jednak sędzia był innego zdania.