Chojniczanka zremisowała 2:2 w sparingu z III-ligowcem z Ostródy

21:38, 18.02.2020 | M.S.

Chojniczanka remisowała 2:2 (0:1) w sparingu z liderem III ligi grupy I Sokołem Ostróda. Był to szósty sparing MKS tej zimy. Gole dla gospodarzy strzelali Janusz Surdykowski i Mateusz Kuzimski.

Drużyna Zbigniewa Smółki od piątku przebywa na tygodniowym obozie koło Stężycy. MKS w jego trakcie jeździ na sparingi do Chojnic. W sobotę chojniczanie zremisowali 1:1 z Wartą Poznań, a we wtorek również zremisowali 2:2 z III-ligowym Sokołem Ostróda. Jako pierwsi do siatki trafili goście. Mogli nawet podwyższyć prowadzenie przed przerwą, lecz Andrzej Witan zdołał obronić rzut karny.

W 58. minucie Janusz Surdykowski popisał się celną główką. Po chwili na boisku pojawili się podstawowi gracze (prędzej grali rezerwowi oraz młodzieżowcy). To jednak nie przestraszyło gości, którzy ponownie wyszli na prowadzenie. Gdy wydawało się, że Sokół wygra 2:1 miejscowym udało się zdobyć drugiego gola. Ostatnią akcję meczu wykończył Mateusz Kuzimski.

W piątek chojniczanie rozegrają ostatni już sparing tej zimy. Tym razem do Chojnic przyjedzie Radunia Stężyca.