Odpadli z pucharu. Porażka Red Devils po dogrywce w Busko-Zdroju

11:22, 21.02.2020 | M.S.

"Czerwone Diabły" nie zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski. Chojniczanie przegrali 5:6 po dogrywce z Maxfarbexem Busko-Zdrój i odpadli z dalszej rywalizacji.

Wszystko zaczęło się po myśli gości z Chojnic. „Czerwone Diabły” wyszły na dwubramkowe prowadzenie. To roztrwonione zostało jeszcze przed przerwą. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem 2:2 Jakub Kąkol trafił do siatki zespołu z województwa świętokrzyskiego.

W drugiej połowie Maxfarbex nie miał nic do stracenia. Gospodarze zaatakowali odważniej i to opłaciło się. Dwa gole dały im prowadzenie. Podopiecznym Jakuba Mączkowskiego udało się jeszcze przedłużyć nadzieje za sprawą trafienia Łukasza Sobańskiego. W dodatkowym czasie chojniczanie zdobyli nawet piątego gola i zaczęli... faulować. Konsekwencją tego były przedłużone rzuty karne, wykorzystane przez zespół z Busko-Zdroju. Maxfarbex wygrał 6:5 i to on zagra w 1/4 finału. Natomiast zespół Red Devils może skupić się na walce o utrzymanie w Ekstraklasie.