Zamknij

Koniec sezonu w niższych ligach. Borowiak i Brda z awansem

11:46, 08.05.2020 | M.S.
Skomentuj
REKLAMA

Zawodnicy z niższych lig (od czwartej w dół) na pewno nie pokopią już piłki w sezonie 2019/20. Wczoraj podjęta została decyzja o zakończeniu rozgrywek.

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował w czwartek o zakończeniu rozgrywek w IV lidze i niższych klasach oraz młodzieżowych lig prowadzonych przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej we wszystkich kategoriach wiekowych.

„Obowiązujące rozporządzenia rządowe dotyczące epidemii COVID-19 uniemożliwiały kontynuowanie rozgrywek w zaplanowanej pierwotnie formie. Jednocześnie informujemy, że za układ końcowych tabel sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Drużyny zajmujące miejsca premiowane awansem uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po sezonie 2019/2020 nie będzie natomiast spadków do niższych klas rozgrywkowych. Decyzje odnośnie rozgrywek III ligi mężczyzn, rozgrywek kobiecych oraz pozostałych prowadzonych przez PZPN, zostaną podjęte przez Zarząd PZPN” - czytamy w opublikowanym komunikacie.

W związku z tym dwa kluby z naszego regionu mogą cieszyć się z awansu. Mistrz jesieni A-klasy Borowiak Czersk zagra w V lidze, a druga drużyna B-klasy Brda Rytel wraca do A-klasy. Nie wiadomo jaki los czeka rezerwy Chojniczanki, które na półmetku są drugie w V lidze. Takie miejsce dałoby im grę w barażach o IV ligę.

Nieoficjalnie mówi się, że start nowego sezonu ma nastąpić w połowie lipca.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz