Fortuna I liga. Radomiak Radom - Chojniczanka (RELACJA LIVE)

14:45, 20.06.2020 | M.S

Stadion im. Braci Czachorów w Radomiu, sobota, godz. 17.40

RADOMIAK - CHOJNICZANKA 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 - Mikita (31 - karny), 2:0 - Michalski (36), 2:1 - Klabnik (56), 3:1 - Banasiak (90+3)

Radomiak: Miszta - Abramowicz, Cichocki, Jakubik, Kaput, Karwot (67. Lewandowski), Makowski, Michalski, Mikita (89. Banasiak), Nowak (81. Sokół), Świdzikowski.

Ławka: Banasiak, Fundabmu, Górski, Kryczka, Lewandowski, Nowakowski, Pietrzyk, Sokół.

Chojniczanka: Janukiewicz - Podgórski (46. Bartosiak), Klabnik, Wiktorski, Wachowiak - Jagiełło, Wolski, Ziętarski (46. Zejdler), Sacharuk (70. Surdykowski), Mikołajczak - Kuzimski.

Ławka: Bartosiak, Michalski, Pietruszka, Rajch, Surdykowski, Trojanowski, Witan, Zejdler.

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).

Żółte kartki: Kuzimski, Klabnik, Wolski, Wiktorski, Mikołajczak (Chojniczanka).

Czerwona kartka:

90+4 min Koniec.

90+4 min Mamy taki sam wynik jak jesienią. 3:1 dla Radomiaka w Chojnicach. Także 3:1 w Radomiu.

90+3 min To już koniec. Banasiak i 3:1 po asyście Sokoła.

90 min Sędzia doliczył 4 minuty.

90 min Zmiana. Schodzi bohater Radomiaka i były gracz Chojniczanki Mikita. Wchodzi Banasiak.

89 min Makowski i... blisko trzeciego gola. Sytuację ratuje Janukiewicz.

84 min Jest i burza nad Radomiem.

83 min Mikita blisko gola na 3:1. Zawodnik zgubił Wiktorskiego. Zabrakło centymetrów...

81 min Zmiana w Radomiaku. Sokół za Nowaka.

80 min Niebo w Radomiu płacze. Czyżby nad losem Chojniczanki?

77 min Najpierw wolny dla Chojniczanki. Kiepska wrzutka Wolskiego. Mamy jednak korner.

73 min Tym razem bez celnego strzału. Od bramki Miszta.

72 min Dobra akcja Wiktorskiego. Stoper najpierw odebrał piłkę rywalowi. Podał do Jagiełły. Ten zacentrował, a szarżujący Wiktorski blisko strzału. Wyprzedził go Abramowicz. Mamy korner.

71 min Górne podanie do Kuzimskiego. Abramowicz dobrze krył napastnika i Miszta mógł spokojnie złapać piłkę.

70 min Smółka stawia wszystko na jedną kartę. Surdykowski za Sacharuka.

68 min Kartka dla Mikołajczaka. Piąta kara dla gracza MKS-u.

67 min Zmiana w Radomiaku. Lewandowski za Karwota.

64 min Dobra okazja Jagiełły. Zejście Olka do środka. Niestety w ostatniej chwili został zablokowany. Poprawka Bartosiaka fatalna.

64 min Tymczasem w Sycewicach rezerwy Chojniczanki wygrały 3:2 ze Spartą. Brawo! W Radomiu cały czas 1:2.

60 min Kwadrans II połowy za nami. Chojniczanka jest jeszcze przy życiu. Oby gol Klabnika nie był ostatnim słowem MKS-u.

56 min Stały fragment. Centra Wolskiego i Klabnik głową strzela gola kontaktowego. Słowak tym samym odkupił częściowo winy za błąd z Bełchatowa i z dzisiejszego meczu (faul i karny dla gospodarzy).

55 min GOOOOL!!! KLABNIK!!!

54 min AJJJ!!! Nie ma gola... Kuzimski i Bartosiak blisko trafienia po rzucie wolnym

51 min Ciekawostka. Mecz Chojniczanki w Radomiu jest 19 z rzędu ze straconym golem.

49 min Wiktorski za kartką za faul po linią boczną.

46 min Zejdler za Ziętarskiego. Bartosiak za Podgórskiego.

Będą dwie zmiany w Chojniczance.

Statystyki są brutalne. W strzałach 13 do 2. W strzałach celnych 6 do 0. Oczywiście dla Radomiaka.

45 min Sędzia zlitował się nad gośćmi. Przerwa. Zasłużone prowadzenie gospodarzy.

44 min Końcówka I połowy. Radomiak spokojnie rozgrywa piłkę. Chojniczanka biega za nią.

39 min Ciekawe rozegranie rzutu wolnego. Mikołajczak do Jagiełły. Niestety ten drugi za późno uderzył i został zablokowany.

36 min Niestety, 0:2. Mikita do Michalskiego. Ten głową zdobywa gola.

34 min Gospodarze z coraz większą przewagą.

32 min To powinno być 2:0. Makowski zmarnował sytuację sam na sam. Janukiewicz ratuje Chojniczankę.

31 min Mikita pewnie i 1:0 dla Radomiaka.

30 min Faul Klabnika w polu karnym. Żółta i karny...

30 min Pół godziny za nami. Ciekawy mecz w Radomiu. Jak na razie bez goli.

28 min Korner. Mikołajczak ma piłkę na głowie. Niestety kiepski strzał.

27 min To mogło być 1:0 dla Chojniczanki! Goście wyszli z groźną kontrą. Mikołajczak uruchomił Sacharuka. Ten miał dużo miejsca. Popędził na bramkę. Został jednak zablokowany.

25 min Znowu Radomiak. Tym razem niecelna próba. W ostatnich minutach gospodarze przeważają.

23 min Ponownie Janukiewicz popisuje się udaną interwencją. Bramkarz grający dzisiaj na pomarańczowo obronił strzał Michalskiego z 10 metrów.

22 min Faul Mikity na Kuzimskim w środku boiska.

20 min W odpowiedzi MKS. Ponownie Wolski do Kuzimskiego i ponownie spalony. Widać jednak "chemię" między tymi graczami w dniu dzisiejszym.

19 min UFFFFFF!!! Szansa Radomiaka. Na szczęście Abramowicz huknął nad bramką mając bardzo dużo czasu na złożenie się do strzału.

17 min Dobra akcja MKS-u. Podanie Wolskiego z głębi pola. Wejście Kuzimskiego. Strzał! Broni Miszta. Jednak spalony napastnika...

13 min Delikatna przewaga Radomiaka.

9 min Janukiewicz broni! Jednak spalony Nowaka.

7 min Po akcji. Zablokowany strzał. Aut.

6 min Korner dla gości.

5 min Atak Chojniczanki. Piłka w polu karnym. Sacharuk wrzucił w kierunku Jagiełły.

4 min Kartka dla Kuzimskiego.

3 min Spokojny początek. Piękna, słoneczna pogoda. Jednak murawa jest w kiepskim stanie. Nad Radomiem przeszła ulewa.

1 min Gramy!

Godz. 17.30 Skład Radomiaka: Miszta - Abramowicz, Cichocki, Jakubik, Kaput, Karwot, Makowski, Michalski, Mikita, Nowak, Świdzikowski.

Godz. 17.20 Skład Chojniczanki: Janukiewicz - Podgórski, Klabnik, Wiktorski, Wachowiak - Jagiełło, Wolski, Ziętarski, Sacharuk, Mikołajczak - Kuzimski.

Godz. 14.50 Początek spotkania za niespełna trzy godziny. Chojniczanka po meczu w Bełchatowie nie wróciła do Chojnic. Pojechała na krótki obóz przed dzisiejszym starciem z beniaminkiem z Radomia. Radomiak walczy o awans do PKO Ekstraklasy. Zajmuje czwarte miejsce z 44 punktami. Chojniczanka jest przedostatnia i ma na koncie 23 oczka.

Godz. 14.45 Witamy i zapraszamy na relację z meczu Radomiak - Chojniczanka. Początek o godz. 17.40.