Rezerwy Chojniczanki awansowały do IV ligi (GALERIA)

21:28, 27.06.2020 | M.S.

Chojniczanka II postawiła w sobotę kropkę nad "i". Drużyna Tomasza Pozorskiego wygrała drugi mecz barażowy z Wietcisą Skarszewy i w sezonie 2020/21 zagra w pomorskiej IV lidze.

W pierwszym meczu barażowym Chojniczanka II wygrała 3:2 ze Spartą Sycewice. Dzisiaj do Chojnic przyjechała Wietcisa Skarszewy. Rezerwom do awansu wystarczył remis. Jednak gospodarze chcieli pokazać komu należy się awans. Do przerwy miejscowi nie potrafili jednak udokumentować przewagi. Marnowali sytuację za sytuacją. Worek z golami rozwiązał się po przerwie. Najpierw dwa razy trafił najlepszy strzelec drużyny Michał Kalitta. Następnie dwa gole dołożył Jacek Podgórski. Wynik ustalił rezerwowy Kacper Boniecki. Popularny "Boniek" zdjął pajęczynę z bramki, a chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

Po kilku latach przerwy rezerwy MKS-u znowu zagrają w IV lidze. Po spotkaniu zawodnicy wraz z trenerami i działaczami cieszyli się z sukcesu. Czasu na odpoczynek nie mają za dużo. Za dwa tygodnie czeka ich mecz w wojewódzkim Pucharze Polski. Natomiast na początku sierpnia rusza już nowy sezon.