Lider idzie za ciosem. Chojniczanka - Znicz 2:0 (GALERIA)

18:42, 12.09.2020 | M.S.

Trwa świetna passa Chojniczanki w II lidze. MKS jako jedyny może pochwalić się kompletem zwycięstw. W sobotnie popołudnie żółto-biało-czerwoni odprawili z kwitkiem Znicz Pruszków. Wygrali 2:0 po golach Krystiana Wachowiaka i Serhija Napołowa. W końcówce goście zmarnowali rzut karny.

Mecz 3. kolejki mógł, a nawet powinien zakończyć się dużo wyższą wygraną gospodarzy. Podopieczni Adama Noconia marnowali mnóstwo okazji. Szczególnie w drugiej połowie. Pluć w brodę mogą sobie Szymon Skrzypczak, Tomasz Mikołajczak i Mateusz Klichowicz. Jednak także goście mieli swoje szanse. W 79 minucie zmarnowali jedenastkę. Uderzenie Dariusza Zjawińskiego w świetny sposób obronił Paweł Sokół.

Chojniczanka po trzech wygranych zajmuje pierwsze miejsce w II lidze. MKS pokonał kolejno Pogoń Siedlce, Olimpię Grudziądz i Znicz Pruszków. W następnej kolejce MKS jedzie do Elbląga na mecz z Olimpią. Będzie to drugie, oficjalne stracie tych drużyn w tym sezonie. Spotkały się już w Pucharze Polski. Górą była Chojniczanka. Wygrała 1:0.

CHOJNICZANKA - ZNICZ 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 - Wachowiak 15, 2:0 - Napołow 51

Chojniczanka: Sokół - Mudra, Klabnik, Grolik, Wachowiak (85 Emche) - Ziętarski, Kona - Klichowicz, Mikołajczak (81 Czajkowski), Napołow (85 Grobelny) - Skrzypczak (68 Pląskowski).

Ławka: Lewandowski, Bartosiak, Czajkowski, Trojanowski, Emche, Pląskowski, Grobelny.

Znicz: Misztal – Wichtowski, Pomorski (85 Faliszewski), Tabara (46 Górski), Grabowski (60 Zagórski), Zjawiński, Machalski, Drobnak (46 Tarnowski), Kubicki (60 Hrnciar), Baran, Rackiewicz.

Ławka: Jurczak – Rybak, Zagórski, Faliszewski, Hrnciar, Tarnowski, Górski.

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).

Żółte kartki: Grolik, Mikołajczak (Chojniczanka) - Grabowski, Górski, Machalski (Znicz).