Pierwsza porażka w sezonie. Skra - Chojniczanka 1:0

17:29, 30.09.2020 | M.S.

Stało się. Chojniczanka poległa po raz pierwszy w tym sezonie. Pogromcą MKS-u została Skra Częstochowa. Drużyna spod Jasnej Góry wygrała 1:0. Gospodarze mieli dwóch bohaterów - 18-letniego bramkarza Mikołaja Biegańskiego oraz zdobywcę jedynego gola Piotra Noconia.

W pierwszej połowie więcej sytuacji stworzyła sobie Chojniczanka. Najlepszą okazję na bramkę zmarnował Tomasz Mikołajczak, który zmarnował rzut karny. Kapitan Chojniczanki strzelił słabo i w środek bramki. Mikołaj Biegański nie miał problemów ze złapaniem piłki.

Po przerwie do głosu doszła Skra. Gospodarze stworzyli sobie kilka sytuacji, lecz większość strzałów została obroniona przez Pawła Sokoła. W końcówce spotkania znowu mocniej przycisnęli chojniczanie. W 83. minucie wszyscy gracze MKS-u złapali się za głowę. Najpierw Biegański sparował piłkę na poprzeczkę po uderzeniu Jana Mudry. Bramkarz Skry szybko wstał i jakimś cudem wybronił dobitkę.

Częstochowianie w końcu dopięli swego. W 88. minucie gospodarze przeprowadzili zabójczą kontrę. Po akcji prawą stroną piłka została wycofana do wbiegającego Piotra Noconia. Ten ładnym, technicznym strzałem pokonał Sokoła. Pierwsza porażka Chojniczanki w tym sezonie stała się faktem. Kolejny mecz MKS rozegra u siebie w sobotę z Garbarnią Kraków. Nie przystąpi do tego spotkania jako lider. Tym po 6. kolejce będzie Skra lub Wigry, która grają później w Kaliszu z KKS-em.