Porażka w Bytowie. Bytovia - Chojniczanka 3:2 (GALERIA)

17:06, 08.11.2020 | M.S

Spore emocje towarzyszyły derbowemu pojedynkowi pomiędzy Bytovią i Chojniczanką. Drużyna Adriana Stawskiego prowadziła już 2:0. Jednak grająca w osłabieniu Chojniczanka zdołała doprowadzić do wyrównania. Ostatnie słowo należało jednak dla miejscowych, którzy zgarnęli trzy punkty.

Niedzielny mecz rozpoczął się świetnie dla Bytovii. Już w piątej minucie było 1:0 po golu Piotra Giela. W 32. minucie prowadzenie podwyższył Kacper Sezonienko. Chojniczanka była nieco zagubiona w defensywie. Linia obrony musiała radzić sobie bez dwóch podstawowych stoperów. Jednak nadzieje na punkty w Bytowie wróciły po kontaktowej bramce Szymona Skrzypczaka.

W drugiej połowie oglądaliśmy dobre widowisko. Oba zespoły miały swoje okazje. W 71. minucie Chojniczanka straciła kolejnego obrońcę. Tym razem za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Mateusz Bartosiak. To nie przeszkodziło gościom doprowadzić do wyrównania. Kolejny raz w polu karnym odnalazł się Szymon Skrzypczak, który po przerwie miał jeszcze dwie wyśmienite okazje na bramkę. Niestety nie wykorzystał ich.

Ostatnie słowo należało do Bytovii. Już w doliczonym czasie gry pochodzący z Lęborka Jakub Bach pokonał Pawła Sokoła. Na ławce gospodarzy zapanowała ogromna radość. Natomiast Chojniczanka w smutku opuściła plac gry po końcowym gwizdku.