Zamknij
REKLAMA

Na placu zabaw w Orliku jest teraz kolorowo

08:30, 10.01.2021 | dtn
Skomentuj Na pewno nowością jest zjazd linowy.
REKLAMA

Dzieci z Orlika szczególnie latem i wiosną będą miały niezłą uciechę. Doposażono bowiem dla nich miejsce zabaw. Wydano na ten cel ponad 26 tys. zł.

Jesienią nowe urządzenia dla dzieci stanęły na placu zabaw. Znajduje się on przy świetlicy. – Kiedyś były tu same chaszcze – wspomina Magdalena Rogalla, sołtyska Orlika.
Od wielu lat miejsce już wygląda inaczej. Sporą część działki przeznaczono na plac zabaw i miejsce spotkań dla mieszkańców. Jest wiata i plac zabaw z różnymi akcesoriami dla dzieci. W tym roku miejsce, w którym bawią się najmłodsi, zostało doposażone. Zamontowano karuzelę, dużą huśtawkę na sprężynie i, co bardzo ciekawe, zjazd linowy. Do tego udało się też kupić dwa urządzenia do ćwiczeń na wolnym powietrzu. – To pierwsze takie elementy siłowni zewnętrznej w Orliku – mówi Rogalla. Są one podwójne. Jedno zawiera w sobie surfera i twistera, a drugie – biegacza i orbitreka.
– Dotychczas było tak, że wszystkie pieniądze sołeckie były przeznaczane na drogi. Teraz udało się doposażyć plac zabaw i zrobić minisiłownię. Wiem, że dzieci z urządzeń już korzystają – dodaje sołtyska. Nowe zabawki dostawiono przy tych już istniejących. – Jeśli coś z tych starych będzie do wymiany, to w ich miejsce będziemy dokładać nowe – dodaje pani Magdalena. Najlepszą doradczynią w kwestii tego, co ma się znaleźć na placu zabaw, była 10-letnia córka sołtyski, Łucja. – To, co kupiliśmy, ustalałam też z radą sołecką – podkreśla Magdalena Rogalla. Inwestycja kosztowała ponad 26 tys. zł.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 17 grudnia 2020, nr 51/964.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%