Zamknij

Związek, choć w obostrzeniach, ale działa

17:30, 17.04.2021 | E.K
Skomentuj Urszula Szuba, szefowa chojnickiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, podkreśla, że czas pandemii jest trudny zwłaszcza dla seniorów.
REKLAMA

Niełatwo było emerytom w zeszłym roku wybrać się na wycieczkę czy turnusy rehabilitacyjne. – Część wyjazdów musieliśmy przełożyć, część odwołać, ale niektóre plany udało się zrealizować – mówi Urszula Szuba, przewodnicząca chojnickiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Ubiegły rok był trudny dla całego społeczeństwa. – Mamy za sobą ciężkie miesiące, jedne z najtrudniejszych w długiej historii związku. Zagrożenie epidemią, przymusowe zamknięcie biura, odwołanie imprez integracyjnych i poczucie osamotnienia, które dotknęło szczególnie boleśnie osoby starsze. To wszystko spowodowane było przez pandemię – wylicza Urszula Szuba. Jak dodaje, sporo członków zmarło na skutek COVID-19 lub chorób współistniejących. – Odeszły naprawdę znakomite osoby, wydawały się w sile wieku – mówi.
Niemniej próbowano sobie radzić z przeciwnościami losu i związek w ograniczonym stopniu, ale działał. Zorganizowano dyżury telefoniczne oraz rozdysponowywano jedzenie otrzymane z banku żywności. Program działań kulturalno-turystycznych i edukacyjnych udało się zrealizować częściowo. Można było wyjechać na wczasy rehabilitacyjne m.in. do Dąbek, Jarosławca czy Ustronia Morskiego. Członkowie brali też udział w tzw. integracyjnych środach. – Mieliśmy cztery spotkania wyjazdowe. Byliśmy m.in. w Mylofie oraz Chacie Kaszubskiej w Brusach-Jagliach – dodaje prezeska. Odbyły się pikniki, np. w Lichnowach, Charzykowach czy Człuchowie.
Do skutku nie doszły cykliczna impreza Jesienne Spotkania Seniora, kilka wyjazdów na wczasy rehabilitacyjne i wypoczynkowe czy wycieczek. Na ten rok też są plany, by wyjechać m.in. nad morze. – Chętnych mamy bardzo wielu, ale sporo zależy od tego, co będzie się działo w związku z pandemią – mówi Urszula Szuba.
Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 1 kwietnia 2021, nr 13/979.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%