Zamknij

Seniorzy mają swój klub. Mogą spotykać się nawet codziennie

21:21, 13.05.2021 | R.W
Skomentuj
REKLAMA

Uczestnicy zajęć w konarzyńskim Klubie Seniora mogą wspólnie spędzać czas i zdobywać nowe umiejętności. Na ciekawy program zajęć gmina wraz ze stowarzyszeniem Konar pozyskała dofinansowanie unijne.

Gmina Konarzyny i Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Konarzyńskiej Konar realizują wspólnie projekt „Młodzi Duchem”. Dostali na ten cel aż 705,5 tys. zł dofinansowania unijnego. Dzięki temu 24 seniorów będzie mogło ciekawe spędzić czas. W programie zajęć są na przykład szachy, muzykoterapia, fizjoterapia oraz zajęcia artystyczne i multimedialne. Uczestnicy mają możliwość skorzystać z kursu tańca. Będzie wspólna wigilia i spotkania przy ognisku. W planie są także wyjazdy - na basen, do teatru, do kina i na wycieczki krajoznawcze.

Zajęcia dla seniorów, wyjazdy dla seniorów

Wcześniejsze ograniczenia związane z pandemią sprawiły, że część zajęć musiała zostać przesunięta i odbywa się dopiero teraz. Dlatego póki co Klub Seniora jest otwarty codzienne od 9.00 do 17.00. - Można przyjść w dowolnej chwili, posiedzieć przy kawie. Później będziemy się spotykać dwa razy w tygodniu - mówi Jolanta Wielińska z Urzędu Gminy w Konarzynach. Środki z dotacji wystarczyły także na modernizację kilku pomieszczeń, m.in. kuchni i dużej sali ośrodka kultury. Dla gminy 705 tys. zł to duże wsparcie - cały projekt kosztuje 742 tys. zł.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%