Zamknij

Musical o miłości Stasia i Wandy. Dziś powtórka (DUŻA GALERIA)

11:25, 13.02.2020 | R.W
Skomentuj
REKLAMA

Podczas musicalu „Kto wymyślił naszą miłość” na scenie zaprezentowało się 36 aktorów. Przedstawili historię Wandy i Stasia na tle wydarzeń historycznych.

Musical pozwala widzom cofnąć się m.in. do przedwojennych Chojnic. Spektakl otwiera klimatyczna scena pokazująca, jak wówczas mógł wyglądać zwykły dzień w mieście. Z kolei po kilkuminutowej przerwie publiczność może spróbować doświadczyć grozy wojny. Aktorzy – amatorzy wyłonieni w drodze castingu – wcielają się w różne role, także tańczą, grają na instrumentach i śpiewają. Wandę i Stasia grają aktorzy w różnym wieku.

To było spore przedsięwzięcie, w które zaangażowało się kilkadziesiąt osób. „Mózgiem” operacji był Dominik Gostomski z Teatru Dimmi – pomysłodawca i reżyser musicalu. – Początkowo myślałem, że po prostu opowiem tę historię. Gdy jednak poznałem uczestników, stwierdziłem, że nie musimy opowiadać o konkretnej wojnie, ale wspólnie przeżyć jakąś wojnę – tłumaczył widzom po premierze. – Chciałem tez wykorzystać różne umiejętności uczestników.

Spektakl sfinansował bowiem powiat. Umowa zawarta przez starostwo z Teatrem Dimmi obejmowała m.in. przygotowanie koncepcji oraz scenariusza, przeprowadzenie castingu, przygotowanie aktorów i scenografii, wyreżyserowanie spektaklu oraz pokazy premierowe. Projekt był realizowany przez 10 miesięcy, a wykonawca co miesiąc wystawiał fakturę na 3 tys. zł.

Premiera miała miejsce w piątek 31 stycznia - w 100-lecie powrotu Chojnic do macierzy. Spektakl bardzo się spodobał publiczności, dlatego zaplanowano jeszcze dwie odsłony 13 lutego.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz