Zamknij
REKLAMA
10:45, 14.01.2022
Gdy za oknem śnieg i mróz, wielu świeżo upieczonych rodziców zadaje sobie pytanie: jak ubrać swojego nowonarodzonego smyka na spacer, aby nie zmarzł? Czy wystarczy gruby kombinezon, czy może warto dodać jeszcze kocyk? A może jednak śpiworek? A jeżeli kombinezon, to jaki? I o czym jeszcze pamiętać, wybierając się na zimowy spacer z noworodkiem? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście!
17:00, 10.01.2022
Kto z nas nie chce zatrzymać oznak upływającego czasu? Z wiekiem nasza skóra traci na jędrności i sprężystości, pojawiają się pierwsze zmarszczki. Włosy zaczynają wypadać, paznokcie stają się kruche i łamliwe. Ciało nie jest już takie sprawne jak wcześniej. Doskwierają nam bóle, ograniczenia ruchomości i problemy z układem kostno-stawowym.  Wiemy, jak temu zaradzić.
14:49, 05.01.2022
Jednym z najczęściej wybieranych i poszukiwanych obecnie zawodów jest opiekun lub opiekunka osób starszych. Dlaczego? Z powodu tendencji, którą można zaobserwować w wielu krajach europejskich – społeczeństwo się starzeje. Będzie coraz więcej seniorów potrzebujących codziennej opieki. Trend ten widać przede wszystkim u naszych zachodnich sąsiadów. Kandydujesz na takie stanowisko? Sprawdź, co Tobie może dać praca w opiece w Niemczech.
12:58, 04.01.2022
Współczesne rolnictwo ukierunkowane jest na zwiększanie produktywności oraz minimalizowanie kosztów. Tak jak inne dziedziny gospodarki podlega ciągłym zmianom, a stosowane w nim narzędzia i metody stają się coraz bardziej zaawansowane i nowoczesne.
12:09, 30.12.2021
Węglowodany to obok białek i tłuszczy główne składniki odżywcze dla organizmu. Węglowodany są podstawowym źródłem energii i potocznie nazywane są cukrami. Powstają podczas syntezy dwutlenku węgla i wody pod wpływem światła w procesie fotosyntezy. Cukry dzielimy na proste i złożone, ze względu na ich budowę. Węglowodany są niezbędnym składnikiem do funkcjonowania organizmu i warto pamiętać, że w klasycznej diecie procentowy rozkład dziennego spożycia węglowodanów wynosi od 45% do 65%.
09:42, 29.12.2021
Wybranie idealnej bielizny dla mężczyzn wcale nie jest tak banalne, jak mogłoby się wydawać. Mężczyźni mają problem z wybraniem dla siebie odpowiedniej bielizny, ponieważ nie wiedzą na co trzeba zwrócić uwagę, by mieć pewność, że zakupiony element garderoby będzie spełniał wszystkie oczekiwania i potrzeby. Istnieje kilka szczegółów, na które trzeba zwrócić uwagę, by móc zdecydować się na tą najlepszą bieliznę męską. Chcesz dowiedzieć się na co trzeba zwrócić uwagę wybierając się na zakupy po majtki? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem przedstawionym poniżej.
00:00, 27.12.2021
Istnieje dość duży wybór przedsiębiorstw z sektora pralni przemysłowych w Polsce, dlatego nie jest łatwo o nawiązanie współpracy z prawdziwie rzetelną firmą. Jej poszukiwania powinny mieć jednak dość uporządkowany przebieg. Warto skupić się na kilku aspektach współpracy z pralnią, by odnaleźć tą najlepszą na swoim lokalnym rynku.
15:30, 21.12.2021
Rolnictwo zrównoważone obejmuje wszelkie działania ograniczające negatywny wpływ rolnictwa na środowisko, a umożliwiające bardziej efektywne i przyjazne dla środowiska wykorzystanie zasobów np. gleby, wody, maszyn, środków ochrony roślin, nasion, nawozów czy energii, przy zachowaniu opłacalności produkcji rolniczej i jej akceptacji społecznej. Można scharakteryzować je jako sposób prowadzenia działalności rolniczej, znajdujący się pomiędzy rolnictwem ekologicznym a konwencjonalnym.
12:44, 20.12.2021
Pomimo kryzysu gospodarczego wciąż wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów IT. Informatycy są poszukiwani również w Trójmieście. Najwięcej ofert dotyczy Gdańska, ale bez większych trudności można także znaleźć pracę w Gdyni i w Sopocie. Obecnie pojawia się największe zapotrzebowanie na programistów, specjalistów od środowiska chmurowego, a także analityków data czy stanowiska menadżerskie.
12:37, 20.12.2021
Z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na programistów, którzy mogą znaleźć pracę w firmach o różnym profilu działalności. Do niedawna oferty pracy w IT były związane głównie z dużymi aglomeracjami. Obecnie ogłoszenia są wystawiane nie tylko przez warszawskie, wrocławskie czy krakowskie firmy, ale również przez przedsiębiorstwa z mniejszych miejscowości. Warto nieco bliżej przyjrzeć się rynkowi w kujawsko-pomorskim – wśród oferty pracy dominują propozycje dedykowane m.in. programistom Java, JavaScript, Python czy C++.
12:30, 17.12.2021
Rossmann wydał jak co roku firmowy kalendarz, w którym modelkami są pracownice naszych sklepów i centrali. Bohaterki kalendarza wystąpiły w stylizacjach z kwiatów, dobranych odpowiednio do poszczególnych miesięcy.
11:54, 17.12.2021
Czy piję więcej niż inni? Czy mieszczę się w normie? Nasz rozmówca Tomasz Wachowiak – psychoterapeuta z ośrodka BOROWIK – wskazuje, że nieistotne są odpowiedzi, jakich sobie udzielimy. – Sam fakt zastanawiania się nad nimi jest już odpowiedzią, że problem się zaczął. Myślenie o kontroli jest już przyznaniem się i oznaką jej upośledzenia – tłumaczy. BOROWIK to miejsce, gdzie pomoc uzyska każda osoba, która jej naprawdę chce. Nie tylko z chorobą alkoholową, ale też z innymi uzależnieniami.
20:36, 14.12.2021
Na mapie usługowej Polski wciąż przybywa miejsc, które oferują pranie chemiczne. Obecnie można zaobserwować coraz większe zainteresowanie tego typu punktami. Zwolennicy korzystania z takiego rozwiązania doceniają je przede wszystkim za wygodę, lecz także z uwagi na przystępne ceny. Rosnąca popularność profesjonalnych usług pralniczych sprawia, że w branży tej tkwi obecnie olbrzymi potencjał. Rynek pralniczy sukcesywnie się rozwija, co skłania coraz większą liczbę przedsiębiorców do myślenia o założeniu własnej firmy zajmującej się czyszczeniem chemicznym.
13:41, 14.12.2021
Często zdarza się, że osoby, które urządzają bądź remontują kuchnię nie mogą znaleźć w sklepach takich mebli kuchennych, które spełniałyby ich oczekiwania. Dlatego też chętnie wybieraną alternatywą dla gotowych zestawów meblowych są meble kuchenne robione na wymiar. Dlaczego jeszcze warto postawić na takie rozwiązanie?
12:00, 10.12.2021
Prawie 1,5 miliona podpasek trafiło do szkół w całej Polsce w ramach wspólnego programu Kulczyk Foundation i marki Rossmann. W ich dystrybucji bierze udział niemal 300 wolontariuszek.