Zamknij

Jaki olej do drewna wybrać?

10:05, 30.03.2021 | materiały patnera

Jak wybrać olej do impregnacji drewna? A może lakier do drewna będzie lepszy? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, przygotowaliśmy przegląd polecanych produktów do olejowania i lakierowania drewnianych powierzchni. Sprawdź, który produkt sprawdzi się w Twoim przypadku.

Oleje i lakiery do drewna zabezpieczą taras, pergolę czy inne elementy ogrodowe przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, zachowując jednocześnie piękny rysunek słojów. Olej do impregnacji drewna głęboko wnika w jego strukturę, natychmiastowo je odżywiając i wzmacniając. Tutaj znajdziesz najlepsze oleje do impregnacji drewna, a poniżej krótki przegląd, na które produkty warto zwrócić uwagę.

Olej do drewna – zabezpieczenie na długie lata

Olej do drewna doskonale nadaje się do impregnacji i konserwowania mebli, tarasów, drewnianych donic, elementów dekoracyjnych w ogrodzie, a także domu. Po olejowaniu na powierzchni powstaje powłoka chroniąca deski przed promieniami ultrafioletowymi, niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, grzybami pleśniowymi i glonami, a także ścieraniem, np. olej do drewna na zewnątrz Vidaron zawiera w składzie szlachetny wosk Carnauba, który zapewnia skuteczną ochronę malowanych powierzchni. Powierzchnia drewna nasączonego olejem pozostaje matowa, co zapewnia bardzo naturalny efekt.

Olej do drewna może być bezbarwny lub barwić drewno na jeden z naturalnych odcieni, na przykład teak naturalny, iroko egzotyczne, palisander królewski, antracyt szary, dąb bielony. Przy czym rysunek słojów pozostaje widoczny. Pamiętaj o regularnym powtarzaniu impregnacji według zaleceń producenta.

Jak olejować drewno

Większość olejów nakłada się specjalną gąbeczką lub wałkiem o krótkim włosiu. Istotne jest, że olej do impregnacji drewna stosuje się na twardych gatunkach drewna, o ile producent nie zaleca inaczej, dlatego w przypadku miękkiego drewna doradza się stosowanie innych sposobów ochrony, na przykład lakierów do drewnianych powierzchni, które dodatkowo chronią delikatne materiały przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Lakier do drewna – idealny na zewnątrz

Oleje do impregnacji drewna to nie jedyne środki do zabezpieczania drewna. Jeśli zależy Ci na trwałej powłoce o satynowym lub wysokim połysku, wybierz lakier do drewna, np. wodoodporny lakier zewnętrzny. Tworzy on odporną na wodę, śnieg, mróz czy słońce powierzchnię, a dodatkowo zmniejsza ryzyko powstawania trwałych plam na drewnianych powierzchniach. Zapobiega też pęknięciom, ścieraniu i wielu innym mechanicznym uszkodzeniom. Kupisz go na przykład na stronie dekoratorium.pl, gdzie przeczytasz też wiele przydatnych porad na temat zabezpieczania i konserwacji drewna.

Lakier nitro do konserwacji mebli wewnątrz pomieszczeń

Do impregnacji drewnianych mebli w środku pomieszczeń możesz wybrać bezbarwny, szybkoschnący lakier nitro o podwyższonej odporności na ścieranie i zarysowania. Taki produkt doskonale nadaje się do malowania drzwi, balustrad, boazerii czy mebli. Wyróżnia się tym, że bardzo szybko schnie, dzięki czemu już w niecałe pół godziny tworzy powłokę suchą w dotyku, co znacznie przyspiesza wszelkie prace remontowe.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%