Zamknij

Rośnie zapotrzebowanie na informatyków w Trójmieście

12:44, 20.12.2021 | materiały partnera

Pomimo kryzysu gospodarczego wciąż wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów IT. Informatycy są poszukiwani również w Trójmieście. Najwięcej ofert dotyczy Gdańska, ale bez większych trudności można także znaleźć pracę w Gdyni i w Sopocie. Obecnie pojawia się największe zapotrzebowanie na programistów, specjalistów od środowiska chmurowego, a także analityków data czy stanowiska menadżerskie.

Kto ma największe szanse na znalezienie pracy w Trójmieście?

W Trójmieście, jak w wielu innych aglomeracjach, pracodawcy biorą pod uwagę przede wszystkim doświadczenie, ale dodatkowym atutem potencjalnych kandydatów jest kierunkowe wykształcenie. Największe szanse na zdobycie upragnionej posady mają absolwenci studiów podyplomowych, którzy zdecydowali się kontynuować naukę w wybranym zakresie. Obecnie jest bardzo duże zapotrzebowanie na informatyków ze specjalizacją analityczną. Mile widziani są absolwenci takich kierunków, jak analityka biznesowa, analityka i robotyzacja, analityka statystyczna i data mining. Poszukiwani są również specjaliści od wdrażania konkretnych rozwiązań, w tym aplikacji mobilnych, zabezpieczeń przed cyberatakami czy środowisk chmurowych.

Programiści poszukiwani w Trójmieście

Z roku na rok w Trójmieście rośnie zapotrzebowanie na informatyków specjalizujących się w programowaniu. Wśród ogłoszeń dominują dokładnie sprecyzowane oferty uwzględniające znajomość konkretnych języków. Pod tym kątem rynek pracy w Trójmieście świetnie odzwierciedla ogólnopolskie trendy w branży IT. W północnym regionie naszego kraju jest duże zapotrzebowanie przede wszystkim na specjalistów ze znajomością języka Python. Mogą oni znaleźć pracę związaną z obsługą baz danych, projektowaniem aplikacji mobilnych, tworzeniem gier wideo lub stron internetowych. Język Python jest również wymagany na stanowiskach związanych ze sztuczną inteligencją. W Trójmieście wciąż wzrasta też popyt na stanowisko Java Developer. Firmy prowadzące rekrutacja najczęściej poszukują osób ze znajomością takich technologii, jak Java, MySQL, Oracle i JUnit. Pracę znajdą również testerzy programowania realizujący swoje obowiązki zawodowe z wykorzystaniem SQL, TOSCA, TESTRAIL, SDLC, STLC i HTML.

Trójmiasto – zróżnicowane oferty pracy dla informatyków

Rynek IT w Trójmieście jest bardzo zróżnicowany – nie tylko programiści mogą liczyć na szybkie znalezienie zatrudnienia. Wciąż wzrasta popyt między innymi na specjalistów od projektowania, wdrażania i zabezpieczania rozwiązań chmurowych. Poszukiwani są również informatycy na stanowisko Helpdesk IT. Osoby pracujące w tym zawodzie dbają o odpowiedni stan techniczny urządzeń IT, na bieżąco naprawiając ewentualne awarie. Do ich obowiązków należy także wdrażanie nowych pracowników do obsługi nowoczesnych sprzętów.

Chcesz poznać również inne oferty dla informatyków w Trójmieście? Zobacz więcej najnowszych ogłoszeń i przekonaj się, że sektor nowoczesnych technologii jest bardzo zróżnicowany w północnej części naszego kraju.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%