Zamknij

Jak znaleźć najlepszą na rynku pralnię?

00:00, 27.12.2021 | materiały partnera

Istnieje dość duży wybór przedsiębiorstw z sektora pralni przemysłowych w Polsce, dlatego nie jest łatwo o nawiązanie współpracy z prawdziwie rzetelną firmą. Jej poszukiwania powinny mieć jednak dość uporządkowany przebieg. Warto skupić się na kilku aspektach współpracy z pralnią, by odnaleźć tą najlepszą na swoim lokalnym rynku.

Lokalizacja jest istotna

Jednym z pierwszych czynników, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę, jest lokalizacja. Pralnia w Rybniku wprawdzie nie będzie miała problemów z obsługą przedsiębiorstwa z okolic Łodzi, jednak nie zaoferuje mu już, chociażby opcji dostawy czystych załadunków do siedziby firmy. Przewóz brudnych i czystych załadunków pralniczych będzie więc dla pracowników usługobiorcy czasochłonnym zajęciem. Dla właściciela przedsiębiorstwa zaś zupełnie nieopłacalnym ze względu na cenę takiego transportu. Warto więc rozejrzeć się wśród pralni przemysłowych w naszej okolicy, co znacznie ułatwi współpracę obu przedsiębiorstw.

Sprawdź widoczność pralni w Internecie

Teraz praktycznie firma, która nie ma swojego odzwierciedlenia w Internecie – nie istnieje. Przedsiębiorcy, którzy nie poszli za duchem czasu, zazwyczaj nastawieni są na obsługę tylko obecnych, stałych klientów. Może ich cechować brak elastyczności i nieprzystawanie oferty do indywidualnych potrzeb. Sprawdźmy więc, czy w naszej okolicy wyszukiwarka internetowa podpowiada nam jakieś firmy. Prześledźmy ich strony www oraz profile w mediach społecznościowych. Dla przykładu, na terenie Śląska działa pralnia Green Wash, której strona internetowa (www.greenwash.com.pl) wyjawi nam wiele dobrego o sposobie postrzegania klientów i oferowanych usługach. Firma dysponuje ponadto wieloma pozytywnymi ocenami w serwisie Google, co dodatkowo utwierdza w przekonaniu, iż jest to partner godny zaufania.

Zapytanie ofertowe

Wstępna selekcja przedsiębiorstw ze względu na bliską odległość do naszej firmy i widoczność w sieci nie są wystarczające. Musimy też sprawdzić, czy pralnie przemysłowe oferują nam dokładnie to, czego oczekujemy. Choć przedsiębiorstwo pralnicze może być tuż za rogiem, jego usługi wcale nie muszą przystawać do realiów naszej firmy. Potrzebujemy specjalistycznego prania połączonego z dezynfekcją, np. pościeli szpitalnych? Dobrze by było wyprać ciężkie, welurowe kotary z gabinetu rektora? A może niezbędne jest maglowanie poszewek pościelowych? Nie każda pralnia może zagwarantować nam pranie i prasowanie wszystkich materiałów w wyznaczonym terminie. Nie wszystkie firmy mogą też zrealizować dla nas usługi dodatkowe, takie jak pranie z dowozem lub aplikacja mobilna do kreowania zamówień. Zastanówmy się więc, czego potrzebujemy. Jeśli nasze oczekiwania są nietypowe, zapytajmy o propozycję indywidualnego planu usługowego. Doświadczone firmy powinny umożliwić nam ich realizację.

Streszczenie

Wybór pralni przemysłowej nie jest prosty. Powinniśmy zacząć od jej lokalizacji, następnie skupić się na jej wizerunku w sieci oraz sprawdzić, jaką ofertą dysponuje firma. Nie sugerujmy się nigdy niską ceną. Może nas to doprowadzić do wielu nieprzyjemności, związanych z nierzetelnym wykonaniem usługi.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%