Zamknij

Alergia i przeziębienie – zioła na katar

11:33, 17.05.2022 | artykuł sponsorowany

Mnogość prozdrowotnych właściwości, jakie oferują rośliny na całym świecie jest nieograniczona. Stanowią naturalne wsparcie zarówno w profilaktyce antynowotworowej, dolegliwościach narządów rodnych, jak i zwykłym katarze. Poznaj zioła, które pomogą w walce z nieżytem nosa o podłożu alergicznym oraz takie, z którymi wyleczysz przeziębienie.

Naturalne wsparcie w przeziębieniu

Już w czasach starożytnych, gdy ludzkość nie śmiała nawet marzyć o laboratoriach, koncernach farmaceutycznych i antybiotykach, wykorzystywano do leczenia rośliny. Obecnie panuje trend, który odwołuje się do osiągnięć medycyny przeszłości. Częstotliwość przepisywania antybiotyków i związane z nimi skutki uboczne, a także kontrowersyjne praktyki koncernów farmaceutycznych sprawiają się, że medycyna naturalna i ziołolecznictwo cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wybierając te produkty, warto zadbać, aby pochodziły od wiarygodnego dostawcy, który w swojej ofercie ma tylko naturalne zioła (https://zdrowy.sklep.pl/). Rośliny, które pomogą Ci z przeziębieniem i chorobami układu oddechowego to gojnik, rumianek, świetnie sprawdzi się także napar z czystka, stanowiący naturalny antybiotyk. Jeśli borykasz się z katarem, który wynika z infekcji zatok, rozpocznij kurację, wykorzystując rozmaryn lekarski.

Katar alergiczny

W okresie wiosennym nie każdy katar musi oznaczać infekcję. Być może masz do czynienia z reakcją organizmu na alergen, która objawia się obrzękiem błony śluzowej, kaszlem i kichaniem. Jeśli obserwujesz u siebie tzw. „cieknący” nos, jasną lub bezbarwną, wodnistą wydzielinę z nosa, a także swędzenie i łzawienie oczu, to winny tego nie jest wirus, lecz kurz, pyłki roślin lub inny alergen. Testy alergiczne można wykonać u alergologa, który postawi diagnozę i przepisze odpowiedni lek. Jeśli preferujesz naturalne rozwiązania, to należy poszukać roślin o działaniu antyalergicznym. W ofercie podlinkowanego wyżej sklepu internetowego, w korzystnej cenie znajdziesz roślinę o nazwie „pokrzywa żegawka”. Charakteryzuje się ona działaniem tonizującym i antyalergicznym, poza tym poprawia krążenie krwi, działa detoksykacyjnie, pozytywnie wpływa na potencję i skórę głowy, okazuje się także pomocna przy krwawieniach z nosa.

Sporządzając napary z ziół, korzystaj z wody niskomineralizowanej lub filtrowanej kranówki. Nie zalewaj ich wrzątkiem! Zadbaj, aby temperatura wody oscylowała wokół 95°C. Po upływie około czterech minut napar nadaje się do spożycia, a Ty zyskujesz pewność, że zioła nie utraciły swoich prozdrowotnych właściwości.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%