Zamknij

Bramy przesuwne stalowe czy aluminiowe?

14:39, 24.05.2022 | materiał partnera

Posiadanie własnego domu z ogrodem jest z pewnością marzeniem większości z nas. Niektórzy takie marzenie już sukcesywnie spełnili, a inni są ku temu na dobrej drodze. Niemniej jednak posiadanie własnej posesji wiąże się z koniecznością jej odpowiedniego ogrodzenia. Zwykle staramy się je idealnie dopasować pod względem estetycznym do elewacji naszego domu. Jednak wiele problemów pojawia się w momencie, kiedy przychodzi potrzeba wyboru odpowiedniej bramy przesuwnej. Na rynku bowiem aż roi się od różnorodnych modeli. Największym dylematem jest jednak materiał, z którego brama została wykonana. Wobec tego, które rozwiązanie jest lepsze- brama stalowa czy aluminiowa?

Jaką bramę przesuwną wybrać - aluminiową czy stalową?

Bramy przesuwne są najchętniej wybierane jako komponent ogrodzenia. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, gdyż cechują się one niesamowitą wygodą, a także praktycznością ich wykorzystania. Jednak jak wiadomo, na rynku można znaleźć bramy przesuwne wykonane ze stali, a także takie, które zostały wykonane z aluminium. Wobec tego warto wiedzieć, że oba te tworzywa różnią się między sobą nie tylko ceną, ale także poszczególnymi parametrami. Wybór bramy przesuwnej zawsze będzie dość odpowiedzialnym zadaniem. Nie tylko od niej zależy to, czy nasze ogrodzenie i jednocześnie cała posesja będzie się dobrze prezentować, ale także nasza wygoda. Jeśli więc chodzi o to, którą bramę wybrać, aluminiową czy stalową, trzeba przede wszystkim poznać wady oraz zalety obu rozwiązań, a dopiero wtedy ocenić, które lepiej wpisuje się w nasze potrzeby oraz preferencje.

Brama aluminiowa

Brama przesuwna aluminiowa to bardzo chętnie wykorzystywane rozwiązanie. Nie da się ukryć, że aluminium charakteryzuje się lekkością oraz ponadprzeciętną odpornością na korozję i niekorzystne warunki atmosferyczne. Bramy przesuwne aluminiowe są również względnie estetyczne. Świetnie uzupełniają one nowoczesne posesje, które utrzymane są w minimalistycznym stylu. Niemniej jednak nie oznacza to, że bramy aluminiowe są całkowicie pozbawione wad. Okazuje się, że są one znacznie droższe od bram wykonanych ze stali. Jednak przetrwają one nawet najcięższą próbę czasu.

Brama stalowa

Bramy przesuwne stalowe tak naprawdę nie ustępują swoją popularnością bramom aluminiowym. Są one również bardzo chętnie wybierane przez wielu właścicieli posesji. Okazuje się, że tego typu bramy również nie ustępują w niczym swoją wytrzymałością. Stal jest bowiem jednym z tych tworzyw, które uważane jest zgodnie za najbardziej trwałe i odporne. Niemniej jednak bramy te wymagają dodatkowej opieki. W przeciwieństwie do aluminiowych odpowiedników, są one dość mocno podatne na korozję, konieczne staje się więc ich odpowiednie zabezpieczenie najlepiej przy pomocy cynkowanej powłoki. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że bramy stalowe charakteryzują się również dość pokaźną wagą. Można więc powiedzieć, że o ile sam ich zakup nie wiąże się z aż tak pokaźnymi kosztami, to jednak ich późniejszy montaż będzie o wiele droższy. Warto jednak zaznaczyć, że bramy stalowe są bramami wiecznymi. Nie są podatne na uszkodzenia, a jedynym mankamentem, jaki może się na nich z czasem pojawić jest rdza.

Bramy aluminiowe i bramy stalowe - jaką wybrać?

Kiedy jesteśmy już świadomi zalet bram przesuwnych wykonanych ze stali oraz z aluminium, to pojawia się jeszcze pytanie, którą z nich wybrać? Otóż najlepiej rozważyć wszystkie aspekty i wybrać rozwiązanie, które z naszego punktu widzenia wydaje się najbardziej korzystne. Oba rodzaje bram cieszą się dużą popularnością i jeśli tylko odpowiednio je dobierzemy, będą one ochroną i ozdoba posesji w jednym. Warto również wziąć pod uwagę możliwości finansowe. Choć teoretycznie brama aluminiowa jest droższa, to jednak jej montaż jest prosty i nie pociąga za sobą konieczności wykorzystywania środków zabezpieczających przed rdzą. Wobec tego w finalnym rozrachunku to właśnie brama aluminiowa może wyjść bardziej ekonomicznie. Wybór jednak zależy całkowicie od nas i od naszych potrzeb. Więcej na: https://aluprest.pl/oferta/

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%