Zamknij

Szukasz ubranka do chrztu dla swojego dziecka? O tym zawsze pamiętaj!

15:01, 27.05.2022 | artykuł sponsorowany

Wygląd Twojego dziecka podczas chrztu z jednej strony może wydawać się bardzo infantylnym tematem, z drugiej jednak jest to niezwykle istotne zagadnienie. Dlaczego? Ponieważ to właśnie na naszym dziecku w tym dniu skupiona jest uwaga wszystkich osób nam towarzyszących. Ksiądz podczas ceremonii na pewno zwróci uwagę, w co ubrana została malutka osóbka. Podobnie będzie w sytuacji, kiedy nad pociechą zgromadzą się inni goście, w tym babcie, dziadkowie, ciocie czy wujkowie.

Chrzest Święty dziecka – pierwsze przygotowania w gronie rodziny

W momencie, kiedy ustalimy w parafii datę chrztu świętego dziecka, czeka nas wiele istotnych przygotowań, aby ten dzień przebiegł naprawdę super, bez większych zastrzeżeń. Jeśli nie chcemy organizować poczęstunku z tej okazji w domu, warto wybrać odpowiednią restaurację na ten dzień, gdzie można liczyć na pyszny obiad oraz smaczne ciasto i kawę. Ostatnie przygotowania dotyczą zakupu ubrania dla dziecka do chrztu. I tutaj pojawiają się liczne pytania – na co zwrócić uwagę? Co trzeba sprawdzić, zanim kupi się ten konkretny strój?

Decydując się na ubranka do chrztu dla dziewczynki MK Maryla, koniecznie trzeba pamiętać o tym, że najważniejsze są wygoda oraz komfort dziecka. Nie ma nic ważniejszego, jeśli chcemy mieć spokojną ceremonię przyjęcia sakramentu, a w restauracji mamy nadzieję na dość spokojny obiad, bez nadmiernych krzyków dziecka. Nic więc dziwnego, że w tym temacie trzeba postawić na wygodne ubranko, które jednocześnie będzie swoim wyglądem nawiązywało do rangi tego podniosłego wydarzenia. Chrzest to nie byle co, dlatego córeczka czy syn powinni zostać ubrani w odświętne, eleganckie stroje.

Z pewnością nie dla każdego rodzica wybór stroju do chrztu dla dziecka jest przyjemnością, ale jeszcze żadna mama nie zawiodła, dlatego i Wy znajdziecie coś dla swojej pociechy.

Jakie ubranko zapewnić dziewczynce, a jakie chłopcu?

Nie ulega wątpliwości, że wybór konkretnego ubranka zależy głównie od naszego gustu, ale również od płci dziecka. Dziewczynce nie ubierzemy raczej spodni, natomiast chłopcu – sukienki. To są zasady, który każdy z nas ma wpojone od dziecka. Dlatego też, decydując się na chrzest córki, koniecznością jest wybranie ubranka, które będzie to podkreślało. Świetnie sprawdzi się sukieneczka w odpowiednim rozmiarze, która będzie wykonana z wysokiej jakości materiałów. Taka sukienka nie powinna mieć raczej zbyt wielu ozdób. Minimalizm na pewno będzie lepszy, ponieważ im mniej elementów, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że coś będzie uwierać.

Dodatki, o które musisz zadbać

W przypadku dziewczynki, warto zadbać o odpowiednie dodatki do stylizacji. Piękna opaska z kwiatami, perełkami czy gwiazdkami na pewno doda jej uroku. W przypadku zimowej pory, warto wybrać dla dziewczynki odpowiedni kombinezon lub płaszczyk. Latem czy wiosną przyda się sweterek, który można zarzucić na plecy. Wszystko oczywiście zależy od tego, w jakim wieku jest osóbka przyjmująca chrzest.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%