Zamknij

Jak kolorystycznie urządzić stoisko targowe?

11:02, 08.06.2022 | materiał partnera

Urządzenie stoiska targowego, które będzie swoją aranżacją przyciągać odwiedzających nie jest łatwym zadaniem. Wie o tym wiele firm, które uczestniczą w rozmaitych targach. Podobnie, jak w przypadku urządzania wnętrz domowych, tak i w przypadku stanowisk targowych można spotkać się z różnymi trendami. Jednym z najistotniejszych elementów jest wybranie odpowiednich kolorów. Jakie będą idealne do stoiska targowego?

Trendy i kolory w aranżacji stoisk na targach wystawienniczych

Nie ma wątpliwości co do tego, że kolory wywołują emocje, prowokują do reakcji, przyciągają lub odpychają odwiedzających, budują nastrój i co najważniejsze wpływają na decyzje zakupowe. I właśnie przyciągnięcie uwagi odwiedzających za pomocą kolorów i formy stanowiska jest skutecznym zabiegiem, pod warunkiem że zna się zarówno pozytywne, jak i negatywne konotacje kolorów. Jeśli nie ma się odpowiedniego doświadczenia w urządzaniu stoiska targowego, można skorzystać oczywiście z pomocy specjalistów, takich jak Tecon Service. Specjaliści z tej firmy znają się na aktualnie panujących trendach aranżacyjnych, co pozwala im tworzyć stanowiska, które przyciągają uwagę odwiedzających.

Co do wyboru kolorów, to na przykład biały może symbolizować czystość, spokój, otwartość, ale jednocześnie także przywodzić na myśl chłód, pustkę i sterylność. Natomiast w dalekowschodnich kulturach oznacza nawet pecha i nieszczęście. Planując kolorystykę stoiska targowego warto również zaobserwować, jakie zmiany nastąpiły na rynku wystawienniczym. Ponadto trzeba trzymać stale rękę na pulsie i szukać inspiracji na największych imprezach targowych, na których wiele innowacyjnych rozwiązań znajduje swój początek.

Wśród najgorętszych trendów, które powtarzają się z roku na rok, eksperci wytypowali:

  • pastele, które są idealne, gdy chce się uzyskać wysublimowany efekt, podkreślić delikatność i eteryczność,
  • color blocking, czyli zestawienie mocnych i wyrazistych barw, a więc kompletne przeciwieństwo pasteli,
  • monokolor, czyli postawienie na jeden kolor i ewentualne dopełnienie go innymi jego tonacjami,
  • kolory ziemi, które sprawdzają się zarówno w aranżacji przestrzeni w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

Zabudowa stoisk targowych na wystawach

Atrakcyjne wizualnie stoisko targowe pozostanie jednak tylko przestrzenią, jeśli nie zapewni się możliwości odwiedzającym doświadczania samej marki. Obecnie firmy sięgają po coraz to nowsze i ciekawsze rozwiązania, które mają na celu zainteresować i przykuć uwagę zwiedzających. Bardzo dobrym przykładem na zaangażowanie potencjalnych klientów i oddziaływanie na ich percepcję jest na przykład ustawienie ścianki wodnej, przez którą trzeba przejść pod parasolem do środka stoiska. Dodatkowe bodźce czekające na stanowisku pobudzają interesantów do indywidualnego zaangażowania i pozwalają budować doświadczenie. Dzięki temu stoisko targowe zyskuje na wartości i wzbudza większe zainteresowanie odwiedzających, a marka płynnie znajduje swoje miejsce w ich świadomości.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%