Zamknij

Woda do firmy - bezpłatna dostawa w 24h na terenie Polski

10:59, 28.07.2022 | artykuł sponsorowany

Dostarczanie wody do firm, jest nie tylko dobrym pomysłem, jest to wymóg określony przez prawo. Jeśli jesteś pracodawcą, tak do Twoich obowiązków należy zapewnienie pracownikom dostępu do wody zdatnej do picia.

Woda do firmy vs prawo

Pracodawcy są prawnie zobowiązani do dostarczania wody dla swoich pracowników. Zapewnianie wody pracownikom jest po prostu koniecznością podyktowaną ze względu na stworzenie bezpiecznego miejsca pracy. Niestosowanie się do przepisów BHP nie tylko nie jest legalne, jest przede wszystkim niezdrowe dla Twoich pracowników.

Pracodawca ma obowiązek dostarczenia wody pitnej pracownikom gdy:

-temperatura w danym pomieszczeniu pokazuje więcej niż 25°C;

-miejsce pracy znajduje się w mikroklimacie zimnym, co znaczy, że siła chłodząca powietrza (WCI) wynosi powyżej 1.000;

-pracownicy wykonują pracę na otwartej przestrzeni, gdy temperatura otoczenia jest mniejsza niż 10°C lub wyższa niż 25°C;

-mowa o pracy fizycznej, która powoduje wysoki wydatek energetyczny;

-stanowisko pracy występuje w warunkach gorącego mikroklimatu, gdzie temperatura przewyższa 28° C.

Przepisy BHP dotyczące wody dla pracowników

Na pracodawcach ciąży obowiązek dostarczania pracownikom wody zdatnej do picia. W trakcie cieplejszych dni albo kiedy praca wykonywana jest w warunkach szczególnie uciążliwych zwiększa się zapotrzebowanie na wodę wśród pracowników. Nie da się ukryć, że woda do firmy jest niezwykle istotnym aspektem wszystkich przedsiębiorstw.

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dn. 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy stanowi (tekst jedn.: Dz. U. z 2003 r. Nr 169, poz. 1650 z późn. zm.) – pracodawca musi zapewnić pracownikom wodę zdatną do picia w adekwatnej ilości.

Woda dla firmy - zamówienia

Jako pracodawca masz do wyboru kilka możliwości aby zaopatrzyć pracowników w wodę zdatną do picia. Woda do picia na terenie firm poprawia ogólne warunki, jak i jakość pracy. Jako producent wody mineralnej wyszliśmy  naprzeciw oczekiwaniom Klientów.

Doskonale zdajemy sobie sprawę jak ważna jest szybka oraz pewna dostawa wody dla pracowników. Oferujemy bezpłatną dostawę wody butelkowanej w 24h w dowolne miejsce na terenie Polski. Woda Staropolska dostarczana jest najczęściej już następnego dnia od złożenia zamówienia! 

Zamów teraz darmową próbkę wody mineralnej Staropolska. Sprawdź jak smakuje jedna z najświeższych wód mineralnych na rynku, prosto od producenta! Wejdź na: www.wodadlafirmy.pl

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%