Zamknij

Samsung Galaxy M21 vs Huawei P30 Lite – który model wybrać?

11:01, 28.07.2022 | artykuł sponsorowany

Rynek smartfonów z roku na rok się rozrasta, mowa tu nie tylko o prezentowaniu coraz to nowszych modeli, ale i o pojawieniu się nieznanych dotąd marek, które kuszą niskimi cenami. Nadal jednak przypadkowy użytkownik zapytany o znanych mu producentów smartfonów wymieni głównych graczy, takich jak Huawei i Samsung. Trudno określić, która marka jest lepsza, bowiem każdy model oferuje inne możliwości. Już teraz sprawdź, czym różni się Samsung Galaxy M21 od Huawei P30 Lite.

Aparat, bateria, wyświetlacz – święta trójca

Zarówno Samsung Galaxy M21, jak i Huawei P30 Lite cieszą się dużym zainteresowaniem i oba modele nadal oceniane są wysoko mimo tego, że swoją premierę miały w I kwartale 2020 roku. Pierwszą różnicą, która dosłownie rzuca się w oczy, jest wielkość urządzenia. Model Samsunga jest cięższy i większy, co oczywiście wiąże się z wyświetlaczem. Posiadacze Huawei P30 Lite oglądają filmy na wyświetlaczu IPS TFT o przekątnej 6.15" (https://gsmok.pl/wyswietlacz-lcd-panel-dotykowy-komplet-huawei-p30-lite-czarny-z-ramka-a83523). Jednak skoro współczesnych smartfonów i tak nie można już nazwać poręcznymi, to może warto zdecydować się na model Samsunga, który oferuje wyświetlacz w technologii Super Amoled, a sam ekran ma przekątną aż 6.40". Taki wyświetlacz gwarantuje niski pobór energii, a jednocześnie dobre nasycenie koloru (https://gsmok.pl/wyswietlacz-lcd-panel-dotykowy-komplet-samsung-m215f-galaxy-m21-czarny-gh82-22509a-gh82-22836a-oryginal-service-pack-a87442). W kwestii wyświetlacza Samsung M21 wysuwa się na prowadzenie, czy podobnie jest z baterią? Choć oba modele posiadają funkcję Fast Charging, to w Samsungu wykorzystano baterię Li-Ion 6000 mAh, a jego chiński konkurent postawił na baterię Li-Po 3340 mAh. Mniejsze różnice można zaobserwować, sprawdzając parametry aparatu. Zarówno Samsung, jak i Huawei posiadają tylny aparat o matrycy 48 Mpx, co we współczesnych modelach jest już standardem. Bez względu na to, jaki model wybieresz, sprawdź ofertę https://gsmok.pl/. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne akcesoria i części wymienne do swojego telefonu w bardzo korzystnej cenie.

Czym różni się Android 10 od 9.0 Pie?

Porównywane modele różni jeszcze wykorzystany system operacyjny. Oczywiście obaj producenci postawili na sprawdzonego Androida, ale tylko w Samsungu znajdziesz wersję 10. Huawei zastosował bowiem system Android 9.0 Pie. Co to oznacza w praktyce? Posiadacze Samsunga Galaxy M21 mogą korzystać z automatycznie tworzonych napisów do filmów, czy podcastów, ponadto, dane im będzie cieszyć się rozszerzoną wersją inteligentnego odpowiadania.

Z przeprowadzonego porównania wynika, że choć oba modele posiadają zbliżoną funkcjonalność, to na prowadzenie delikatnie wysuwa się model Samsunga, który może pochwalić się lepszym i większym wyświetlaczem niż Huawei P30 Lite. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%