Zamknij

Rodzaje jogi - jaką wybierzesz dla siebie?

10.16, 12.08.2022 artykuł sponsorowany

Joga to aktualnie jedna z najpopularniejszych aktywności fizycznych. Skupia się nie tylko na nauce prawidłowych technik oddechu, ale i pozytywnie wpływa na sylwetkę. To dobry sposób, by poprawić elastyczność i poczucie własnego ciała oraz koordynację ruchową. Rodzajów jogi jest naprawdę dużo - od tych spokojniejszych, po intensywne i dynamiczne, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Hatcha joga

To rodzaj jogi praktycznie dla każdego. Idealnie sprawdzi się dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Hatcha joga skupia się na trzech filarach: asanach, czyli pozycjach ciała, kontroli oddechu oraz procesach oczyszczających. Bardzo istotny jest tu rozwój siły fizycznej oraz osiągnięcie harmonii. Aktywność pozytywnie wpływa na wyrównanie napięcia mięśniowego, regulację ciśnienia krwi, przyspieszenia metabolizmu oraz zwiększenie zakresów ruchów całego ciała. Doskonale sprawdzi się tutaj mata PRO ( https://joyinme.co/collections/maty-do-jogi), która zapewni wsparcie dla dłoni i stóp oraz stabilność przy długim utrzymywaniu pozycji.

 

Vinyasa joga

 

Jeżeli lubisz różnorodność ćwiczeń, to warto postawić na najpopularniejszy rodzaj praktyki. Vinyasa joga łączy w sobie płynne przechodzenie do poszczególnych asan z dbaniem o prawidłowy oddech, przez co często określana jest jako medytacja w ruchu. Sekwencje nie sprawią trudności początkującym, ale i zaawansowane osoby nie będą się tu nudzić. To doskonały sposób na odstresowanie się, ponieważ praktyka wymaga skupienia na powtarzaniu układu asan. Do praktyki niezbędny będzie wygodny strój, który zapewni pełną swobodę. Najlepsze propozycje topów, T-shirtów oraz legginsów, które pozwolą w pełni skupić się na sobie i wykonywanych ćwiczeniach, znajdziesz tutaj: https://joyinme.co/.

 

Power joga

 

To bardzo intensywna odmiana jogi, przez co jest niezwykle popularna w klubach fitness. Poszczególne asany wykonywane są w rytmie i przy wysokim tempie, dlatego power joga wymaga sporej wytrzymałości. Utrzymywanie własnego ciała oraz szybkie przechodzenie do kolejnych pozycji sprzyja polepszeniu kondycji oraz utracie zbędnych kilogramów. To forma aktywności, przy której można się nieźle spocić, dlatego właśnie należy zaopatrzyć się w odpowiednią matę. Najlepszym wyborem będzie propozycja od Joyinme - mata flow (https://joyinme.co/products/mata-do-jogi-flow-3-mm) z naturalnego kauczuku i z warstwą z mikrofibry, która doskonale pochłania wilgoć i zapewnia doskonałą przyczepność nawet przy intensywnym wysiłku.

 

Wśród rodzajów jogi wymienić można także statyczną Yin Jogę, skupiającą się na rozluźnianiu powięzi, rozgrzewającą Bikram Jogę, a także Jogę Iyengarę, gdzie bardzo istotne jest dokładne wykonywanie wszystkich asan, co sprzyja osiągnięciu harmonii. Warto przetestować każdy rodzaj, by znaleźć najlepszą formę dla siebie.

 

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%