Zamknij

Najlepszy router internetowy do domu

12.09, 30.08.2022 .

Czy w ogóle istnieją urządzenia najlepsze pod każdym względem i dla każdego użytkownika? Pewnie, nie, gdyż właściwy dobór zawsze najbardziej zależy od indywidualnych oczekiwań. Jak wszędzie jednak są rozwiązania gorsze, lepsze i te niemal doskonałe. Dziś zajmiemy się przykładem z tej ostatniej kategorii. Przedstawiamy router FRITZ!Box 7590 AX.\

 

Zasadniczą rolą routera internetowego jest udostępnienie połączenia z globalną siecią lokalnym użytkownikom. Trzeba zatem tak dobrać router https://fritzbox.com.pl/, aby był kompatybilny z technologią dostępową naszego dostawcy. FRITZ!Box 7590 AX charakteryzuje się tu dużą elastycznością, gdyż posiada wbudowany modem ADSL/VDSL (Neostrada, Netia, itp.) , a poprzez szybki, dedykowany port WAN może łączyć się z dowolnym zewnętrznym modemem dostawcy: światłowodowym, telewizji kablowej, czy bezpośrednio ze strukturalną, osiedlową lub biurową siecią Ethernet. Poprzez port USB możemy także podłączyć zewnętrzne modemy LTE/5G dla sieci mobilnych.

 

Mocną stroną omawianego urządzenia jest wbudowany punkt dostępu sieci bezprzewodowej w najnowszej wersji Wi-Fi 6 (802.11ax), pozwalający na transfery nawet do 2400 Mbit/s w paśmie 5 GHz i 1200 Mbit/s w paśmie 2,4 GHz. Dodatkowo, najnowszy standard zdecydowanie lepiej radzi w lokalizacjach, gdzie działają także inne, sąsiadujące sieci Wi-Fi. Urządzenie posiada także szybki (1 Gbit/s), czteroportowy switch ethernetowy.

 

 

FRITZ!Box 7590 AX należy do routerów klasy premium, co przejawia się przede wszystkim w nadzwyczaj bogatej palecie funkcji. Urządzenie posiada wbudowaną centralkę telefoniczną VoIP (z cyfrową automatyczną sekretarką). Zintegrowana baza DECT pozwala zalogować do routera do 6 telefonów bezprzewodowych oraz zrealizować 10 funkcji inteligentnego domu Smart Home, za pomocą specjalnych terminali (sterowanie oświetleniem, urządzeniami elektrycznymi, grzejnikami CO, itp.).

 

 

Do wbudowanych portów USB 3.0 można podłączyć drukarkę i współdzielić ją w sieci oraz dysk przenośny, aby udostępniać zdjęcia, filmy i inne pliki innym użytkownikom (NAS / UPnP AV)

 

 

Funkcją dość nieoczekiwaną, jak na urządzenie domowe, jest serwer dostępu zdalnego za pomocą VPN/IPSec, dzięki czemu nawet 12 użytkowników może bezpiecznie podłączyć się do domowej sieci zdalnie i korzystać z jej zasobów.

 

 

Oprócz właściwości samego urządzenia, warto także podkreślić fakt, że FRITZ!Box 7590 AX i inne routery z tej rodziny, są projektowane i produkowane w Niemczech, z czego wynika długa, 5-letnia gwarancja producenta oraz częste i darmowe aktualizacje oprogramowania systemowego, dzięki czemu urządzenie może służyć latami, nie tracąc, a nawet zyskując na funkcjonalności.

 

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%