Zamknij

Zwiedzanie Gdańska – jak wypożyczyć samochód w rozsądnej cenie?

12.40, 12.09.2022 .

 

W takim wypadku dobrym rozwiązaniem może okazać się wynajem pojazdu. Większość wypożyczalni rozumie potrzeby swoich klientów i oferuje szeroką flotę samochodów w przystępnych cenach. W jaki sposób wypożyczyć pojazd, aby nie stracić fortuny? O tym poniżej.

 

Sposoby wypożyczania samochodów

 

 

Będąc na wakacjach w konkretnym miejscu, raczej nikt z nas nie myśli o wynajmie długoterminowym. Potrzebny jest wtedy wyłącznie samochód, który umożliwi nam przedostanie się z miejsca na miejsce i będzie łatwo dostępny. Tutaj pojawiają się dwie opcje.

 

 

Pierwszą z nich jest wynajem na minuty. Działa to na takiej samej zasadzie, jak chociażby wypożyczalnie hulajnóg czy rowerów. Odpowiednio zaprogramowany samochód wymaga on użytkownika pobrania aplikacji i dopiero wtedy może zostać uruchomiony. Płatności są pobierane na bieżąco, a samym pojazdem możemy poruszać się jedynie po określonych strefach. Jest to metoda dobra, ale tylko w ramach poruszania się z punktu A do punktu B. Po opuszczeniu pojazdu aplikacja przestanie naliczać opłatę, a do auta może wejść po prostu inny użytkownik.

 

 

Znacznie więcej osób wybiera jednak wynajem krótkoterminowy. Polega on na otrzymaniu samochodu na wyłączność, płacąc tym samym za doby. Klasa i typ pojazdu zależy już wyłącznie od naszych upodobań, a przed wypożyczeniem spisywana jest konkretna umowa.

 

 

Wypożyczalnie – jak znaleźć?

 

 

Chcąc załatwić wszystko stacjonarnie, musimy mieć na uwadze, że znaczna część firm, udostępniających swoje pojazdy, znajduje się przy różnego rodzaju dworcach czy lotniskach. Znacznie wygodniej jest jednak zająć się wszystkim drogą internetową. Jeszcze przed samym wyjazdem na wakacje możliwe jest znalezienie swojego upragnionego modelu i wcześniejsza rezerwacja. Najlepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku wpisanie w wyszukiwarkę nazwy miasta oraz poszukiwanej usługi, np. gdańsk wypożyczalnia samochodów - https://www.express.pl/pl/firma-express/oddzialy-i-punkty-wydan/gdansk.

 

 

Dobrze jest trochę poszukać, by znaleźć najlepszą ofertę i praktyczny samochód. Zawsze w ogłoszeniu powinniśmy otrzymać jasno sprecyzowaną cenę za dobę, informację o wysokości kaucji i ewentualnych dodatkowych kosztach. Oczywiście, im dłuższy czas wynajmu, tym cena za dobę powinna być niższa.

 

 

Zasady wynajmu samochodu

 

 

Musimy pamiętać, że nie każdy może wynająć pojazd. Aby to uczynić, konieczne jest ukazanie prawa jazdy. Co więcej, taki dokument musi być wydany co najmniej trzy lata wcześniej, a sam klient musi mieć przekroczone 21 lat.

 

 

Warunkiem do wynajmu jest także ukazanie karty płatniczej, z której pobrane zostaną pieniądze za udostępnienie pojazdu oraz kaucja. Przy oddawaniu pojazdu, powinien on być w pełni zatankowany. Konsekwencje wynikające z ewentualnych uszkodzeń są zawsze zależne od wypożyczalni, dlatego warto zwracać uwagę na to, w jakim miejscu decydujemy się wypożyczyć pojazd.

 

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%