Zamknij

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

10.51, 29.09.2022 . Aktualizacja: 10.51, 29.09.2022

 

Cena pierścionka zaręczynowego - czy ma znaczenie dla przyszłej narzeczonej, czy ważniejsza jest symbolika wydarzenia? 

W przypadku zaręczyn największym wydatkiem jest z pewnością biżuteria dla ukochanej. Ceny pierścionka mogą się wahać w zależności od rodzaju wykorzystanego kamienia, metalu i wzoru. Bardziej skomplikowana biżuteria zawsze będzie droższa. Jednak gdy dwoje zakochanych ludzi stoi przed sobą cena pierścionka zaręczynowego jest drugorzędna. Ważny jest sam akt tradycji, jakim jest poproszenie o rękę. Oczywiście warto zadbać by biżuteria wytrzymała przez lata, a być może mogła być przekazana kolejnemu pokoleniu. 

 

 

Klasyczne obrączki ślubne - kolejny z dużych wydatków na biżuterię

 

Również w czasie ślubu wręcza się biżuterię - obrączki mają symbolizować więź pomiędzy małżonkami. Tradycyjnie, klasyczne obrączki ślubne wykonane są ze złota lub srebra, ale również te trendy się odwracają. Coraz częściej wybierane są nieco tańsze opcje wykonane z miedzioniklu, czy innych stopów kruszców. Obrączki są proste, bez zbędnych zdobień czy kamieni - pozwala to na oszczędność przy i tak wysokim wydatku, jakim jest koszt ślubu i wesela. 

 

 

W jaki sposób obniżyć koszty zakupu biżuterii bez uszczerbku na jej jakości?

 

Często w przypadku zaręczyn i wesela liczone są bardzo skrupulatnie koszty. Dlatego ludzie poszukują sposobu na zmniejszenie wydatków ponoszonych na pierścionek zaręczynowy czy obrączki. Jednym z pomysłów może być wykorzystanie nieużywanych wyrobów złotniczych i przetopienie ich na nowe, klasyczne obrączki ślubne - koszt ograniczy się jedynie do zapłacenia jubilerowi. Można również poszukać obrączek z drugiej ręki. Zarówno w lombardach, jak i w serwisach z aukcjami można kupić atrakcyjne wyroby jubilerskie w nieco niższych cenach. W przypadku kupowania dwóch obrączek ze złota różnica w cenie będzie jednak znacząca. 

 

 

Przygotowania do ślubu, jak nie popełnić falstartu w tym czasie? 

 

W obecnych czasach zaręczyny trwają często bardzo długo. Jest to podyktowane zmianą obyczajów, ale również tym, że terminy sali weselnych bywają bardzo długie. Dlatego też warto dokładnie rozplanować w czasie wszystkie przygotowania, aby nie przytłoczyć się i jednocześnie cieszyć się narzeczeństwem

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%