Zamknij

Dlaczego warto organizować wigilie firmowe?

10.54, 29.09.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15.26, 22.10.2022

 

Powód pierwszy – integrujemy nasz zespół.

 

Celem i nadrzędną prerogatywą imprez integracyjnych jest, oczywiście, budowanie i scalanie zespołu. Popularny „team building” jest elementem nieodzownym funkcjonowania firm w dzisiejszej rzeczywistości. Tak też należy potraktować wigilię firmową. Organizujmy imprezę, której motywem przewodnim, oprócz wigilijnego stołu i opłatka, będzie Święty Mikołaj, choinka, bombki – w tle natomiast zadbajmy o to, by nasi pracownicy zrobili w tym czasie coś razem. Oprócz wesołych rozmów, wspólnego jedzenia i wymiany poglądów, różnorakie atrakcje, konkursy, warsztaty (na przykład z pieczenia pierników lub wykonywania własnych ozdób choinkowych) ubarwią wieczór i sprowokują pracę zespołową, która nie będzie kojarzyć się z pracą zawodową. Dzisiejsza integracja odbywa się także poprzez wspólną zabawę. Bezstresowe aktywności wykonywane w duchu współdziałania i kooperacji to idealna recepta na lepsze wyniki naszej firmy.

 

 

Powód drugi – to dużo tańsze niż rekrutacja

 

 

W wielkim błędzie są prezesi i szefowie firm, którzy uważają, że codzienne funkcjonowanie ich podmiotów gospodarczych może sprowadzać się jedynie do pracy, wypłaty i zawierania nowych umów. Gorzką tabletkę rotacji pracowników musieli przełknąć ci, którzy stracili swoją kadrę na rzecz firm, które oprócz lepszych warunków zatrudnienia proponują integracyjne wieczorki, imprezy tematyczne czy warsztaty. Wigilia dla pracowników to idealna wymówka do pokazania naszym pracownikom, że są dla nas istotni także jako ludzie, a nie tylko trybiki maszyny zarabiającej dla szefów pieniądze. Klimat świąt, dobre jedzenie, impreza odbywająca się nawet w godzinach pracy pokaże naszej kadrze, że może ona być we własnym towarzystwie wyluzowana, nieformalna i niezawodowa. To wszystko sprawi, że pracownicy dwa i trzy razy zastanowią się, czy chcą opuszczać naszą firmę. Dobra atmosfera i dobrze zbudowany zespół to niezwykle ważne powody zmiany lub braku zmiany miejsca pracy w dzisiejszych czasach. Nie będziemy udawać, że czynnik finansowy nie ma znaczenia, ale odpowiednie „wibracje” w miejscu wykonywania obowiązków zawodowych jest na drugim miejscu, zaraz po rozmiarze naszej wypłaty.

 

 

Po trzecie – pokażmy że nam zależy

 

 

Dobrze zorganizowana wigilia, odpowiednie potrawy, miły wieczór przedstawią pracownikom obraz swojego szefa jako człowieka, który traktuje ich poważnie. Tanie pierniki z supermarketu, paluszki i biały obrus są domeną raczej słynnych „Januszexów” więc nie warto przesadnie oszczędzać na świątecznym klimacie. Polecamy zainwestować w event wigilijny, by dobre plony takiego przedsięwzięcia zbierać przez cały następny rok.

 

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%