Zamknij

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Trójmieście w 2022-2023?

14.55, 13.10.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 16.00, 21.10.2022

Rynek pierwotny Gdańska wyróżnia się dużym dynamizmem – na mapie już brakuje obszarów, nieobjętych działalnością deweloperska. Zróżnicowany charakter miasta i aglomeracji oraz bogate walory naturalne sprawiają, że w Trójmieście znajdzie coś dla siebie każdy – osoby zarówno ceniące wielkomiejski styl życia, jak i poszukujące kameralnej lokalizacji.

Dziś omawiamy właśnie geografię działalności deweloperskiej w Trójmieście – jakie inwestycje się buduje i na jakie obszary warto zwrócić uwagę?

Mieszkanie w Gdańsku – gdzie kupić?

 

Budownictwo wielorodzinne to najliczniejszy i najlepiej rozwinięty segment trójmiejskiego rynku pierwotnego – mieszkania w Gdańsku kupimy zarówno w okolicach centrum, jak i na obrzeżach. Różnią się tylko ceną.

Gdzie jest najlepiej zamieszkać?

 

Dziś najwięcej osiedli wielorodzinnych znajdziemy w tych dzielnicach:

Gdańsk Południe;

Piecki-Migowo;

Jasień;

Ujeścisko-Łostowice;

Wrzeszcz.

Wiodący deweloperzy, tacy jak Hossa, Develia, Robyg czy Euro Styl, wybierają te obszary z pewnych przyczyn. Oferują bowiem wystarczająco duże działki inwestycyjne w stosunkowo przystępnej cenie, a lokalna infrastruktura jest dobrze rozbudowana i ciągle się modernizuje.

Wyprowadzamy się na przedmieścia

 

Coraz więcej inwestycji realizuje się nie tylko w dzielnicach krańcowych, ale też na przedmieściach Gdańska – atrakcyjne oferty nowoczesnych domów oraz mieszkań znajdziemy w małych miejscowościach położonych wokół stolicy Pomorza, takich jak  Kowale, Jankowo Gdańskie, Czapie, Straszyn, Banino, Borkowo czy Bąkowo.

Coraz większą popularność zdobywa Pruszcz Gdański, zlokalizowany tuż przy południowej granicy Gdańska i wyróżniający się autonomiczną infrastrukturą. Oferuje dużo niższe stawki, a pod względem standardu w niczym nie ustępuje dużym miastom. Buduje się tam kameralne bloki mieszkalne, domy jednorodzinne, nowoczesne kompleksy wielomieszkaniowe, takie jak Sikorskiego 36, wille miejskie oraz apartamenty.

Gdynia oferuje coraz więcej

 

Gdynia jest jedną z najbardziej perspektywicznych destynacji dla inwestorów, intensywnie przyciąga kapitał oraz oferuje dogodne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej.

Rynek pierwotny Gdyni jest tak samo rozwinięty, jak gdański, a oferta jest niezwykle różnorodna. Ceny zaś nieco niższe, niż w stolicy Pomorza, szczególnie jeśli chodzi o segment wielorodzinny oraz mieszkania w takich dzielnicach miasta, jak Chwarzno-Wiczlino, Leszczynki, Cisowa, Chylonia, Grabówek, Oksywie, Wielki i Mały Kack. Mieszkanie w tych obszarach kupimy w cenie od około 7000 złotych za metr kwadratowy.

 

Na terenie Śródmieścia oraz w pobliżu linii brzegowej znajdziemy sporo apartamentów wakacyjnych oraz willi realizowanych pod wynajem krótkoterminowy. Tego typu nieruchomości należą do segmentu premium, i stawki potrafią sięgać nawet 20 000 złotych za metr kwadratowy.

 

Natomiast najtańszą kategorią nowych nieruchomości pozostają domy jednorodzinne – ich w Gdyni również nie brakuje, szczególnie w pobliżu granicy miasta.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%