Zamknij

Ucz się rysowania i malowania w domowym zaciszu!

16.46, 22.10.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 20.13, 22.10.2022

 

Sposoby na domową naukę rysowania i malowania

 

Nauka w domowym zaciszu to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą tracić czasu i pieniędzy na dojazd, niezależnie czy mieszkają w miejscowości, gdzie nie ma takich zajęć, czy w dużym, zakorkowanym mieście. Znajome miejsce pozwala w pełni skupić się nawet na najtrudniejszych zagadnieniach oraz zorganizować przestrzeń tak, by wszystko, co potrzebne było pod ręką. Możesz podejmować samodzielne próby szkicowania, mieszania farb czy ujmowania perspektywy albo postawić na wsparcie w postaci książek, tutoriali lub profesjonalnie prowadzonych kursów rysunku online dla dzieci (https://akademiarysunku.pl/oferta/rysunek-i-malarstwo-online-dzieci/) i dorosłych. Sprawdź zalety każdego rozwiązania.

 

 

Kurs rysunku i malowania

 

 

Jeżeli zależy Ci na profesjonalnej nauce u boku nauczycieli-artystów, możliwości zadawania pytań oraz konsultacji swoich postępów, najlepszym rozwiązaniem będzie kurs rysowania i malowania w Akademii Rysunku. Formuła online umożliwia korzystanie z zajęć osobom z całej Polski, a bogata oferta pozwala wybrać najbardziej interesujące zagadnienia dla każdego uczestnika i na odpowiednim poziomie. Znajdziesz tutaj lekcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych od podstaw i zaawansowane między innymi z zakresu malarstwa akwarelowego, rysunku architektonicznego, czy modowego, a także uwieczniania postaci z mangi. Niezbędne informacje na temat zajęć online znajdziesz tutaj: https://akademiarysunku.pl/kurs-rysunku-online-jak-wygladaja-zajecia-plastyczne-przez-internet/.

 

 

Tutoriale i książki

 

 

Rysowania i malowania można nauczyć się w każdym wieku. Wystarczy trochę chęci, odpowiednie przybory oraz… dostęp do internetu. W sieci znajdziesz mnóstwo tutoriali pokazujących krok po kroku, jak uwiecznić krajobrazy, przedmioty codziennego użytku, zwierzęta czy postacie. Świetne filmy instruktażowe znajdziesz na kanale Akademii Rysunku (wystarczy kliknąć  ikonę YouTube w prawym, górnym rogu na stronie https://akademiarysunku.pl/). Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość dopasowania tempa wykonywania poszczególnych działań pod Twoje umiejętności, a także opcja zatrzymania czy cofnięcia filmu w dowolnym momencie. Prowadzący dokładnie omawia każde zagadnienie. Wielu początkujących artystów decyduje się również na naukę rysowania z książek. Niestety w obu przypadkach nie ma jednak możliwości zadawania pytań, czy zasięgnięcia opinii o wykonanej pracy, a to właśnie informacja zwrotna jest kluczem do efektywnej nauki.

 

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%