Zamknij

Jak nie stracić celu zawodowego z oczu?

11:51, 12.08.2019 | Artykuł sponsorowany

Cel zawodowy nie tylko porządkuje karierę, ale również życie prywatne. Dzięki niemu jesteśmy elastyczniejsi na rynku pracy i doskonale wiemy, w jakim kierunku rozwojowym zmierzamy. Niektóre życiowe sytuacje działają jednak na niekorzyść naszych planów i sprawiają, że cel zawodowy znika nam z oczu. Jak zachować się w takich przypadkach, by nie zginął on nam do końca?

 

Ciągły rozwój

By nie popaść w stagnację i nie utknąć na jednym z etapów kariery, powinniśmy przede wszystkim ciągle się rozwijać. Zapewnią nam to studia, kursy, szkolenia, ale i zmiana pracy. Podejmując nowe wyzwania również doszkalamy się i wchodzimy na kolejne poziomy kwalifikacyjne. Powinniśmy więc wyjść z naszej strefy komfortu i doszkalać się w różnych kierunkach. Oczywiście muszą one być spójne z naszą wizją celu zawodowego i tym, jak widzimy siebie w przyszłości.

 

Wizualizacja celu zawodowego

Cel zawodowy znika z oczu wtedy, gdy nie jesteśmy w stanie go sobie wyobrazić. Warto wówczas zwizualizować sobie spójną wizję naszej kariery, popartą sukcesami z przeszłości. Będzie to doskonała motywacja i motor napędowy do podejmowania kolejnych wyzwań. Dobrym pomysłem jest również rozpisanie celu zawodowego na osi czasu i zaznaczenie, na jakim etapie obecnie jesteśmy. Pozwoli nam to na określenie naszego potencjału i tego, w co i w jakim czasie powinniśmy zainwestować nasze siły i środki.

 

Konkretna praca

Wykonywanie konkretnej, stabilnej i dobrze płatnej pracy to klucz do osiągnięcia celu zawodowego. Dlatego powinniśmy zrezygnować z przypadkowego zatrudnienia oraz sezonowych przestojów, które nie mają dla nas większego znaczenia w kontekście bezpieczeństwa finansowego. Co więcej, najlepszym rozwiązaniem będzie praca w branży, którą się interesujemy i na której temat posiadamy wiedzę specjalistyczną.

 

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%