Zamknij

Targi pracy ? czym jest to wydarzenie?

09.02, 19.11.2019 artykuł sponsorowany

Wiele osób poszukujących zatrudnienia spotkało się z wydarzeniem, jakim są targi pracy. Chociaż cieszą się one coraz większym zainteresowaniem, to nadal wiele ludzi uważa, że udział w targach wydaje się niepotrzebnym i nic nie wnoszącym działaniem w kierunku zdobycia wymarzonego etatu. Nie brakuje też osób, które nie wiedzą, czym są organizowane z myślą o nich targi pracy.

Szansa na bezpośredni kontakt z pracodawcą

Targi pracy organizowane są przez przedsiębiorców poszukujących pracowników lub organizacje pośredniczące w nawiązywaniu kontaktów pomiędzy pracodawcami a osobami poszukującymi zatrudnienia.

Na targach pracy prezentowane są firmy działające zazwyczaj na lokalnym rynku i możliwości rozwijania w nich kariery zawodowej. To okazja, by przekonać się, jak wygląda wymarzona praca i jej specyfika z punktu widzenia osoby już tam pracującej.

Pierwsze rozeznanie w zapotrzebowaniu na specjalistów można zdobyć przeglądając oferty pracy dostępne np. w serwisach internetowych typu Pracuj.pl. Obecność na targach może pokazać nowe, nieznane dotąd możliwości znalezienia zatrudnienia w branżach pokrewnych lub na stanowiskach o podobnych wymaganiach, ale bliższych naszym własnym oczekiwaniom i predyspozycjom. Warto więc połączyć ze sobą obie praktyki, by stworzyć skuteczną strategię poszukiwania i zdobycia wymarzonej pracy.

Szkolenia, konferencje i zajęcia warsztatowe

Często zdarza się, że targom pracy towarzyszą organizowane przy ich okazji konferencje, szkolenia i zajęcia warsztatowe umożliwiające zdobycie nowych kompetencji lub rozwijanie już posiadanych umiejętności. W wielu przypadkach prowadzą je przedstawiciele wystawców, czyli firm prezentujących swoje oferty osobom odwiedzającym targi. To oznacza, że uczestnicząc w takich spotkaniach możesz zdobyć dokładnie takie kompetencje, jakich będzie oczekiwał od Ciebie przyszły pracodawca.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%