Zamknij

REKLAMA
13:17, 23.08.2019
Z pewnością poszukiwanie pracy może być stresujące.
13:59, 19.08.2019
Jeśli zależy Ci na niepowtarzalnym smaku i aromacie podczas codziennego przygotowywania kawy, to wybór profesjonalnego ekspresu do kawy jest dla Ciebie. Przyrządzi ulubiony napój kawowy nie tylko szybko, ale również łatwo i przyjemnie. Jakie zatem urządzenie wybrać, by móc cieszyć się smaczną kawą? Przedstawimy wszystkie niezbędne wskazówki, którymi warto się kierować podczas zakupu.
11:51, 12.08.2019
Cel zawodowy nie tylko porządkuje karierę, ale również życie prywatne. Dzięki niemu jesteśmy elastyczniejsi na rynku pracy i doskonale wiemy, w jakim kierunku rozwojowym zmierzamy. Niektóre życiowe sytuacje działają jednak na niekorzyść naszych planów i sprawiają, że cel zawodowy znika nam z oczu. Jak zachować się w takich przypadkach, by nie zginął on nam do końca?
11:49, 12.08.2019
Jesteś właścicielem samochodu? Musisz pamiętać o wykupieniu polisy OC – obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Dowiedz się, dlaczego to konieczność i sprawdź, co grozi za brak ważnej polisy.
11:51, 09.08.2019
Dlaczego warto się dokształcać i szkolić? Ponieważ tylko w ten sposób możemy rozwijać ważne umiejętności - takie, bez których normalnie nie poradzimy sobie w żadnym środowisku. Dzieje się tak dlatego, że jesteśmy osobami, które bez przerwy potrzebują dużej ilości wiedzy, by móc potem poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Takich sytuacji w życiu codziennym znajdziemy bowiem całkiem sporo: wystarczy tylko popatrzeć na to, ile skarg składa się na tych pracowników, którzy nie radzą sobie z meandrami obsługi klienta i w konsekwencji szkodzą sobie lub innym. Warto jednakże zauważyć, że wszystkiego tego można z łatwością unikać: wystarczy chodzić na szkolenia.
10:07, 08.08.2019
Przedsiębiorcy prowadzący jednoosobowe działalności często odbywają podróże służbowe swoim prywatnym samochodem. Ministerstwo Finansów wyjaśnia, że taki wyjazd należy uznać za wykonanie zadania w ramach działalności firmy poza głównym miejscem jej prowadzenia. Jak prawidłowo rozliczyć wydatki takie jak m.in. zakup paliwa, płaty za parkingi i autostrady, związane z tego rodzaju podróżami?
11:25, 02.08.2019
Urząd pracy to instytucja państwowa aktywizująca do poszukiwań pracy bezrobotnych, a także wspierających ich w znalezieniu zatrudnienia. Niemniej, istnieją osoby, które w ten sposób mogą nie znaleźć odpowiedniej pracy. Kto powinien korzystać z usług urzędów?
11:24, 02.08.2019
Utrata pracy wiąże się z brakiem płynności finansowej, a w bardzo ekstremalnych przypadkach - dachu nad głową. Aby zminimalizować skutki utraty pracy, warto skorzystać z pomocy bliskich oraz instytucji.
09:57, 02.08.2019
Nie od dziś wiadomo, że dłonie są wizytówką kobiety. Zadbana, gładka skóra i piękny manicure są pozytywnie odbierane przez współrozmówców. Nic więc dziwnego, że usługi salonów kosmetycznych cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientek. Trendy w manicure jak wszystko w modzie zmienia się na przestrzeni sezonów. W ostatnim czasie największą popularnością cieszą się hybrydy, które w mniejszym stopniu niszczą płytkę, niż używany niegdyś żel. Mogłoby się wydawać, że zrobienie manicure jest trudnym i pracochłonnym zabiegiem. Okazuje się jednak, że samodzielne wykonanie hybryd, wcale nie jest skomplikowane. Wiele kobiet decyduje się więc na zakup lampy i niezbędnych lakierów.
11:51, 01.08.2019
Doradca klienta to pracownik powiatowego urzędu pracy, który pełnić może różne funkcje. Od pośrednika pracy oraz specjalisty ds. rozwoju, przez doradcę zawodowego, aż po specjalistę ds. programów doradczych. Osoby zarejestrowane w urzędzie pracy mogą korzystać z jego usług w sposób nieodpłatny.
11:22, 01.08.2019
Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) zapobiega utracie zatrudnienia przez osoby posiadające kompetencje nieadekwatne do wymagań zmieniającego się rynku pracy. U jego podstaw leży wspieranie rozwoju kadrowego firm, podnoszenie kompetencji pracowników, jak i pozycji przedsiębiorstw.
10:43, 01.08.2019
Produkcja wyrobów metalowych często wymaga użycia lasera, aby stworzyć precyzyjne i starannie wykończone kształty. Szczegółowe informacje dotyczące procesu wycinania laserem znajdziesz na stronie https://www.eckert.com.pl/pl/offer/78,ciecie-laserowe.html. Do obróbki blach i metali coraz częściej używa się najnowszych technologii i wykorzystuje maszyny cnc.
08:53, 01.08.2019
Urząd pracy czasem nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom wszystkich bezrobotnych. Jest tak, gdyż nie dysponuje on dostępem do niektórych ofert pracy. Niektórzy pracodawcy nie podejmują współpracy z placówkami urzędowymi. Jakich ofert nie znajdziemy w urzędzie pracy?
10:16, 29.07.2019
Dziesiątki tysięcy produktów, mnóstwo różnorodnych zamówień realizowanych przez setki pracowników i napięte terminy – tak w dzisiejszych czasach wygląda praca większości magazynów. Wydajne zarządzanie ich działalnością byłoby więc właściwie niemożliwe bez korzystania ze zdobyczy nowoczesnej techniki. Jednym z rozwiązań, które dla zarządcy tego typu obiektu okazują się absolutnie niezbędne, jest program magazynowy. Jak jednak wybrać ten, który w konkretnym przypadku sprawdzi się najlepiej? Na jakie aspekty przy jego wyborze należy zwrócić szczególną uwagę?
08:34, 29.07.2019
Wózki widłowe wysokiego składowania to bardzo popularne urządzenia wykorzystywane w magazynach czy hurtowniach. Ich unikalna budowa oraz duża wysokość podnoszenia sprawiają, że są one bardzo charakterystyczne i w wielu przypadkach uchodzą za niezastąpione. Dziś przyjrzymy się im nieco bliżej - sprawdzając, jakie są ich dokładne parametry, jakich uprawnień wymaga ich obsługa oraz ile kosztują. Zapraszamy do lektury!
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone