Zamknij

Kamera internetowa do Teams, Skype i Zoom – jaką kupić?

08:46, 03.02.2021 | artykuł sponsorowany

W dobie pandemii, gdy wiele obowiązków zmuszeni jesteśmy wykonywać zdalnie, mało kto wyobraża sobie życie bez dobrej kamerki internetowej. Jest ona wielozadaniowa – umożliwia udział w telekonferencji w pracy, sprawdza się podczas streamowania i pozwala na spotkania z bliskimi wtedy, gdy te w realu są niemożliwe. Dowiedz się, jakie parametry kamery internetowej są najbardziej istotne.

Jakie cechy powinna mieć dobra kamerka internetowa?

Do najważniejszych parametrów zalicza się:

•   rozdzielczość – jeśli zależy Ci na tym, by osoby po drugiej stronie dobrze Cię widziały, postaw na nieco wyższa niż najniższa rozdzielczość, najlepiej j Full HD, czyli 1920x1080;

•   łączność – na rynku dostępne są kamerki na kabel i w wersji bezprzewodowej. Druga opcja działa w oparciu o technologię Bluetooth i jest znacznie wygodniejsza, ale trzeba liczyć się, że przy słabym łączu mogą pojawić się zakłócenia;

•   mikrofon – najlepszym rozwiązaniem jest kamerka ze zintegrowanym mikrofonem. Co prawda większość laptopów posiada wbudowany mikrofon, jednak w razie jakichkolwiek problemów zawsze będziesz mieć pod ręką drugi. Kamera z mikrofonem to jedyny słuszny wybór w przypadku posiadania komputera stacjonarnego.

Ostrość – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Z punktu widzenia użytkownika ważna jest również ostrość. Kamerki oferują różne możliwości regulacji ostrości.

Manualna regulacja ostrości.

W takim wariancie występują tańsze modele kamer. W ich przypadku ostrość reguluje się ręcznie, zazwyczaj przekręcając znajdujący się przy obiektywie pierścień. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, upewnij się, że podczas ustawiania ostrości nie będziesz zasłaniać sobie ręką obiektywu.

Autofocus.

Zależy Ci na maksymalnej wygodzie? Postaw na autofocus. Kamerka z autofocusem sama ostrzy obraz skupiając się na obiekcie znajdującym się na środku ekranu. Zatem jeśli siedzisz naprzeciw niej, będziesz doskonale widoczny. Podczas rozmowy z wykorzystaniem takie kamery możesz swobodnie przybliżać się i oddalać, bez obaw o ostrość.

Focus Free.

Ostatnia kategoria obejmuje kamerki ze stałą ostrością, tzw. focus free. Kamery tego typu nie dają użytkownikowi możliwości regulacji ostrości, ale to wcale nie znaczy, że obraz przez cały czas pozostaje rozmazany. Najlepiej widoczne w ich przypadku są obiekty w średniej i dużej odległości, z kolei te znajdujące się blisko obiektywu wyglądają niewyraźnie.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%