Zamknij

Najpopularniejsze imiona dla dzieci 2021- jaka będzie moda w tym roku?

10:43, 16.02.2021 | materiały partnera

Najbardziej popularne, najbardziej nietypowe, czy najrzadziej wybierane- które imię dla dziecka wybrać? Jak się okazuje stawiamy na trendy, imiona aktorów, influencerów, ludzi na topie. Ostatnie lata to był ukłon w stronę takich imion jak Antoni, Kuba a wśród żeńskich Zosia, Hania, Maja. Jakie są prognozy na 2021 rok?

Antek spada w dół, a Julia wciąż popularna

10 lat temu rodzice chłopców najczęściej dawali im na imię: Kuba, Szymon, Kacper, Filip, Michał, a pierwszą dziesiątkę zamykał Wiktor. W ubiegłym roku, zresztą przez kilka ostatnich lat, popularnością cieszył się Antoni. Imię to od lat nie schodzi z czołówki najpopularniejszych wśród chłopców. Na drugiej pozycji jest Jan, a trzeci Kuba- czyli od dekady imię to cieszy się dużą popularnością. Kolejne popularne imiona w ubiegłym roku to:

  • Aleksander,
  • Franciszek,
  • Szymon,
  • Filip,
  • Mikołaj,
  • Szymon,
  • Wojciech.

Jeśli chodzi o dziewczynki to 10 lat temu najpopularniejsze były imiona: Julia, Maja, Zuzia, Lena. W 2020 roku niewiele się zmieniło, do czołówki wskoczyła Zofia. Popularna była również Hania, Oliwia, Alicja.

Jakie imiona będą najpopularniejsze w 2021 roku?

Najpopularniejszym imieniem w tym roku prawdopodobnie będzie wśród chłopców Jan, czyli wyprzedzi króla ostatnich lat Antoniego. Nadal popularny będzie Jakub- jak widać imię to cały czas jest w czołówce wśród najpopularniejszych imion nadawanych chłopcom.

Jeśli chodzi o dziewczynki, to imiona sprzed dwóch dekad wracają do łask. Mówi się o wielkim powrocie Natalii. Imię to na początku obecnego wieku było najpopularniejszym, nadawanym przez rodziców dziewczynek. I dlatego dziś ponad 200 tys. Polek ma na imię Natalia. Dla porównania w 2001 roku było ich blisko 180 tys., czyli przez późniejsze lata duży spadek imienia w statystykach. Obecnie może być to rok, w którym Natalii będzie znów przybywać. Poza tym na topie utrzymają się takie imiona jak: Hania, Maja, Lena i Zofia. Być może ten rok to będzie również powrót do dziewczynek o imieniu Paulina. Podobnie jak z Natalią, w tym samym czasie imię Paulina cieszyło się dużą popularnością.

Gwiazdy stawiają na Henia

Wśród celebrytów dzieci otrzymują zarówno tradycyjne imiona jak i bardziej egzotyczne. Henio pojawił się w zeszłym roku w kilku domach ludzi z pierwszych stron gazet. A wśród oryginalnych imion pojawiły się Nena i Bastian.

Aby urzędnik zarejestrował dziecko o konkretnym imieniu, powinno ono spełniać dwa warunki. Pierwszy to wskazanie na płeć, a drugi nie może być ośmieszające.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%