Zamknij

Czy warto w obecnych czasach planować wesele?

11:33, 24.02.2021 | artykuł sponsorowany

Rok 2020 okazał się dla całego świata przełomowy. To, co nas zaatakowało, jest czymś, co nawet do dzisiaj ciężko sobie wyobrazić — pomimo tego, że Polska już prawie rok ma przyjemność żyć z koronawirusem ręka w rękę. Podobnie jest w innych państwach. COViD-19 wyrządził wiele szkód. Czy warto w obecnych czasach planować wesele? W jakiej sytuacji znajdują się narzeczeni?

Przewidywania na przyszłość.

Ciężko tak naprawdę odpowiedzieć na takie pytanie — czy warto w obecnych czasach planować wesele? Patrząc na to, co obecnie dzieje się, niczego nie można być pewnym. Ludzie tak bardzo chcieliby już pobawić się, spotkać na wspólnej imprezie, ale z drugiej strony — nie mogą. Co mają zrobić pary, które mają wesele w marcu, kwietniu, maju itd.? Czy będą mieli szansę na to, aby się pobawić? Czy już teraz muszą odwoływać?

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Można przewidywać, ale biorąc pod uwagę to, co teraz wszędzie się dzieje — ciężko powiedzieć, co tak naprawdę przyniesie nam przyszłość. Sytuacja nieco się uspokoiła — w szczególności, że mamy dostęp do szczepionek. Mamy mniejszą liczbę zarażonych, ale...

COViD-19.

Tak, COViD-19 zawładnął naszym światem. Może sam tytuł jest nieco ironiczny, ale tak naprawdę planowanie nie ma najmniejszego sensu, ponieważ zaraz znowu wybuchnie kolejna już fala epidemii i znowu będziemy musieli zamykać się w domu. I to na stałe, że nawet wychodzenie na spacer z psem będzie stale monitorowane, a co tu dopiero mówić o planowaniu wesela. Śmieszne?

Nie. Bardzo realne. Wystarczy tylko przytoczyć przypadek Grecji, gdzie każde wyjście z domu musiało zostać uzasadnione, a władza musiała wyrazić na to zgodę. Wszystko po to, aby zachować dystans pomiędzy ludźmi, dzięki czemu ludzie będą zdecydowanie mniej chorować. Tak, u nas tego uniknęliśmy. Na razie, ale jaka będzie przyszłość?

Nie wiadomo. Możemy mieć tylko nadzieje, że faktycznie po szczepionkach nasza odporność wzrośnie, ale czy to dzięki temu będzie można mówić o odmrożeniu branży weselnej?

Za rok, a może za dwa?

Tak, niektórzy czekają ze ślubem rok, dwa lata. Czasem planowanie zajmuje im nawet trzy lata! Tak, takie pary również są i nagle ma się okazać, że ich wymarzona impreza musi zostać odwołana?

Należy współczuć takim osobom, ale planowanie wesela w 2021 roku chyba nie ma sensu. Nawet jeżeli rząd zezwoli na organizację takich zabaw, to i tak zaraz może ich zakazać. Ciężko cokolwiek powiedzieć, więc lepiej z góry odwołać, czy też nie planować zabaw weselnych na ten rok. Nawet jeżeli uda się i cokolwiek ruszy (w ostrym reżimie sanitarnym), to powstaje kwestia gości. Czy oni będą chcieli się bawić na takim weselu?

Już w 2020 roku mówiło się, że ludzie rezygnują z zabaw, bo koronawirus. Tym Parom Młodym, które co prawda doprowadziły do zabawy, było przykro. Czy ktoś chce iść za ich przykładem? Ciężko się o tym mówi, ale może faktycznie lepiej zrezygnować w 2021 roku z zabawy weselnej, jeżeli się tylko da. Będzie dużo nerwów i płacz, ale lepiej przełożyć to, chociażby na 2022 rok.

Więcej informacji znajdziesz na https://nadmorski.pl/stay-positive/uroczystosci-rodzinne/wesela/

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%