Zamknij

2. Liga – kto jest faworytem do awansu?

08:35, 26.02.2021 | artykuł sponsorowany

Od miesiąca trwają rozgrywki na poziomie Ekstraklasy, jednak 27 lutego to przełomowa data dla fanów 1 i 2. Ligi. Właśnie tego dnia wracają rozgrywki na niższym poziomie rozgrywkowym. W dzisiejszym tekście przeanalizuję, kto zdaniem bukmachera PZBuk jest faworytem do awansu w 2. Lidze!

GKS w końcu z awansem?

W ostatnich latach rozgrywki 2. Ligi mogą się kojarzyć z głównym pytaniem, czy GKS Katowice w końcu wróci na poziom 1. Ligi i wywalczy awans. W poprzednim sezonie brakowało im jednej bramki do zwycięstwa na finiszu rundy wiosennej, które zapewniłoby awans. Ostatecznie Katowiczanie przegrali kwestię awansu w barażach. W tym roku kibice mają nadzieję, że zły los w końcu się odwróci.

W tym momencie GKS Katowice jest liderem 2. Ligi z dorobkiem 38 punktów. Tyle samo oczek, a także jeden mecz zaległy ma Górnik Polkowice. GKS ma obecnie pięć punktów przewagi nad Chojniczanką i Wigrami, które otwierają czoło goniącego peletonu. Przewaga ekipy z Katowic mogła być większa, gdyby w ostatnim meczu domowym pokonali Chlubę Grodu Tura. Kwestia awansu powinna rozegrać się pomiędzy czterema wyżej wymienionymi drużynami.

Już w pierwszej kolejce prawdziwy hit, czyli starcie Górnika Polkowice z Chojniczanką! Zdaniem bukmachera awansują GKS i Górnik, jednak sytuacja w tej lidze może się szybko zmieniać.

Kibice z Chojnic z pewnością liczą na przełamanie Chojniczanki na wyjazdach, ponieważ w klasyfikacji meczów domowych Chluba Grodu Tura nie ma sobie równych. W ostatnim sparingu przed ligą przegrali 1:2 ze Stomilem.

Kto pożegna się z 2. Ligą?

Jak co roku, faworytów do spadku na boiskach 2. Ligi nie brakuje. Kluby z tego poziomu rozgrywek z pewnością mogą zazdrościć drużynom z Ekstraklasy, czy też 1. Ligi, ponieważ tam spada tylko jedna ekipa, a tutaj aż trzy.

Bukmacher PZBuk tym razem największe szanse na pożegnanie z 2. Ligą daje ekipie Hutnika Kraków. Co ciekawe, przedostatni w tabeli Lech Poznań 2, nie jest wśród głównych kandydatów do spadku, ponieważ analitycy nauczeni doświadczeniem wiedzą, że klub z Wielkopolski zrobi wszystko, aby uratować ligowy byt i mieć opcję rozwijania zawodników na tym poziomie. Realne są zejścia z pierwszego zespołu na konkretne mecze, aby się utrzymać.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%