Zamknij

Górnik Polkowice vs Chojniczanka – zapowiedź pierwszej kolejki rundy wiosennej!

10:44, 26.02.2021 | artykuł sponsorowany

Czas oczekiwania na powrót rozgrywek 2. Ligi nie był krótki, ale Ci, co wytrwali dostaną swoją rekompensatę. Już w pierwszym spotkaniu rundy wiosennej Chojniczanka zmierzy się z Górnikiem Polkowice w meczu, który może zdecydować o awansie. Czy Chluba Grodu Tura poprawi swoją dyspozycję w starciach na wyjeździe?

Chojniczanka.

Kibice Chluby Grodu Tura mieli prawo narzekać na grę swojej drużyny w rundzie jesiennej, ale tylko w aspekcie gry defensywnej. Jeśli chodzi o mecze na swoim boisku, to Chojniczanka nie miała sobie równych. Wystarczy wspomnieć, że wygrała 8 z 9 domowych rywalizacji, a także w tym czasie jest niepokonana. Żaden inny zespół 2. Ligi nie osiągnął takich wyników w meczach na swoim obiekcie. Z typerskiego punktu widzenia warto jeszcze wspomnieć, że 6 z 9 rywalizacji domowych Chojniczanki to wyniki +2,5 gola. Trzeba będzie na to zwrócić uwagę przy okazji typowania kolejnych meczów z oferty zakładów bukmacherskich.

Poniżej pełne zestawienie statystyk tego zespołu z meczów domowych.

Chojniczanka na swoim boisku:

Chojniczanka to najlepsza drużyna w klasyfikacji meczów na swoim boisku.

Chluba Grodu Tura wygrała 8 z 9 rozegranych spotkań domowych.

Chojniczanka od początku sezonu zdobyła 23 gole u siebie.

Chluba Grodu Tura nie przegrała meczu u siebie.

Chojniczanka wygrała trzy ostatnie mecze domowe.

Zawodnicy z Chojnic tylko pięć razy wyciągali piłkę z siatki na własnym boisku.

6 meczów domowych Chojniczanki to wyniki over 2,5 bramki.

Średnia bramek Chojniczanki na swoim boisku to 3.1 gola na mecz.

Chojniczanka w trzech ostatnich meczach domowych zanotowała wynik +2,5 gola.

Można powiedzieć, że Chojniczanka na swoim boisku zdominowała rozgrywki, ale na wyjazdach grała niczym drużyna walcząca o utrzymanie. Chluba Grodu Tura wygrała tylko 2 z 8 rozegranych potyczek. Na szczęście dla siebie, drugie zwycięstwo odnieśli w ostatniej kolejce rundy jesiennej, kiedy to w meczu na szczycie wygrali przy Bukowej z GKS-em Katowice, który aktualnie zajmuje pierwszą pozycję w tabeli.

Chojniczanka na wyjeździe:

Chojniczanka ma średnią 2,3 gola na mecz z ich udziałem w delegacji – jest to drugi najniższy wynik w całej lidze.

Chojniczanka 11 razy wyjmowała piłkę z własnej siatki w 8 meczach wyjazdowych.

Chluba Grodu Tura strzela średnio poniżej jednej bramki na mecz w delegacji.

Trzy ostatnie mecze wyjazdowe Chojniczanki to overy 2,5 gola.

Ekipa z Chojnic w 50% meczów wyjazdowych zanotowała wynik underowy 2,5 bramki.

Chojniczanka przegrała połowę rozegranych meczów na wyjeździe.

Chluba Grodu Tura wygrała tylko 2 z 8 delegacji w tym sezonie ligowym.

Aktualnie Chojniczanka traci pięć punktów do lidera 2. Ligi.

Chojniczanka ma w tym momencie pięć punktów straty do GKS-u Katowice, a także Górnika Polkowice, z którym zmierzy się w pierwszym meczu nowej rundy. Będzie to istotne starcie w kontekście walki o awans, ponieważ w Chojnicach celują w bezpośrednią przepustkę do wyższej klasy rozgrywkowej.

W ostatnim meczu sparingowym Chojniczanka przegrała ze Stomilem Olsztyn 1:2.

Górnik Polkowice.

Na podstawie formy z ostatnich pięciu meczów to Chojniczanka wywalczyła więcej punktów od Górnika Polkowice. Warto jednak podkreślić, że gospodarze tego meczu są w tym czasie niepokonani, ponieważ uzbierali 3 wygrane i 2 remisy.

Polkowiczanie w rundzie jesiennej byli najbardziej kompaktową drużyną w 2. Lidze. Na swoim koncie mają 38 punktów, a do tego jeden mecz zaległy. Przegrali do tej pory najmniej spotkań, ponieważ tylko dwa, a do tego stracili najmniej goli – 12. Jeśli dodamy jeszcze do tego statystykę, że w 16 meczach zaliczyli 34 trafienia, czyli średnio powyżej 2 bramek na mecz i są w tym najlepsi w lidze, widać, że mają za sobą doskonałą rundę.

Górnik Polkowice przed rundą rewanżową nie musi nic zmieniać. Drużyna po prostu musi dalej jechać w kierunku awansu do 1. Ligi i grać w ten sam sposób. Nie potrzebują nic poprawiać, ponieważ nie mieli wielu słabych punktów. Już w pierwszym spotkaniu zmierzą się z Chojniczanką, która na zakończenie zmagań jesienią wygrała z GKS-em Katowice. Górnik jest drugą najlepszą drużyną w całej stawce pod kątem meczów domowych. Z 9 rozegranych potyczek wygrał aż siedem, notując do tego jeden remis i jedną porażkę.

Zakłady bukmacherskie – oferta Totolotka.

W związku z tym, że będzie to starcie 2 i 3 drużyny tabeli, to można się było spodziewać wyrównanych kursów. Zakłady bukmacherskie Totolotek wyraźnie jednak faworyzują drużynę gospodarzy. Górnik Polkowice do tej pory przegrał tylko jedno spotkanie na swoim boisku i zaliczył 7 wygranych w 9 meczach. Tylko Chojniczanka prezentuje się od nich lepiej w meczach domowych. Chluba Grodu Tura w rundzie jesiennej pokazała, że bardzo słabo radzi sobie w delegacjach, czego efektem były zaledwie dwie wygrane potyczki. Pocieszeniem dla kibiców może być fakt, że udało im się wygrać w Katowicach w najmniej spodziewanym momencie, a przewidywanie zakładów bukmacherskich były podobne, jak przed tym meczem.

Górnik Polkowice od początku rozgrywek zdobył najwięcej bramek w lidze i stracił najmniej. Warto jednak podkreślić, że większość z nich wpadła w ich meczach domowych. Polkowiczanie stracili aż 8 z 12 bramek u siebie, a strzelili 21 z 34. Widać, że na wyjazdach są zdecydowanie bardziej underowym zespołem. 7 z 9 meczów Górnika na swoim boisku zakończyło się wynikiem +2,5 gola. W tym spotkaniu można spróbować typu z oferty zakładów bukmacherskich na wskazany over. Statystyki potwierdzają, że ma on spore szanse powodzenia.

 

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.totolotek.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 02.04.2019 r., na okres sześciu lat, o nr PS4.6831.8.2018.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM i fan piłki nożnej!

 

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%