Zamknij

Chojniczanka wraca do gry o awans!

13:56, 26.02.2021 | artykuł sponsorowany

Na przełomie stycznia i lutego wróciła Ekstraklasa, a już 27 lutego wznowione zostaną rozgrywki na jej zapleczu, czyli w 1. Lidze. To właśnie na ten poziom postara się wrócić Chluba Grodu Tura w rundzie wiosennej na boiskach 2. Ligi. Celem będzie awans, a pozycja wyjściowa Chojniczanki jest całkiem niezła!

Poprawić się na wyjazdach.

Chojniczanka ma za sobą udaną rundę, jeśli ocenialibyśmy tylko i wyłącznie występy tego zespołu na swoim boisku. U siebie nie mieli sobie równych, ponieważ wygrali praktycznie wszystkie starcia + jeden raz zremisowali. Na wyjazdach było jednak o wiele gorzej, co sprawiło, że na starcie rundy wiosennej mają kilka punktów straty do GKS-u Katowice, a także Górnika Polkowice.

Już w pierwszym meczu nowej rundy Chojniczanka zmierzy się w delegacji z Górnikiem Polkowice, do którego traci pięć oczek. Eksperci, a także bukmacher nie mają wątpliwości, że może być to decydujący mecz w kontekście walki o awans. Chluba Grodu Tura fatalnie wyglądała w ligowych delegacjach, jednak przełamała się na finiszu poprzedniej rundy, wygrywając w Katowicach z miejscowym GKS-em. Czy uda im się powtórzyć taki wynik?

Kto jeszcze powalczy o awans?

Na podstawie formy poszczególnych drużyn z rundy jesiennej, a także jakości kadr można stwierdzić, że walka o awans powinna rozegrać się pomiędzy czterema drużynami. Na podstawie kursów ze strony takiej jak bukmacherpzbuk.pl największe szanse mają Górnik Polkowice, który ma jeden mecz mniej od GKS-u Katowice, a także Chojniczanki, a także ekipa z Bukowej. Są to dwa zespoły, które otwierają stawkę z dorobkiem 38 punktów.

Za ich plecami na czele peletonu, który goni ucieczkę, plasuje się właśnie Chojniczanka Chojnice z 33 oczkami na koncie oraz Wigry Suwałki – tyle samo punktów, ale jeden mecz mniej. Te dwa zespoły w poprzedniej kampanii zaliczyły spadek z 1. Ligi, więc chciałby szybko do niej wrócić. Swoje trzy grosze powinna dorzucić również Stal Rzeszów, która grała bardzo słabo jesienią, ale kibice tej drużyny mają nadzieję, że już gorzej być nie może.

W jednym z ostatnich sparingów przed wznowieniem rozgrywek Chojniczanka przegrała 1:2 ze Stomilem Olsztyn, czyli drużyną środka tabeli na boiskach 1. Ligi. Oby lepiej wypadli na starcie rozgrywek ligowych!

 

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%