Zamknij

Impreza z góralami w Zakopanem plus kulig- bilety w sprzedaży online

13:08, 05.03.2021 | materiały partnera

Na jaki kulig w Zakopanem się wybrać? Dlaczego to świetny pomysł na spędzenie popołudnia na Podhalu? Jakie atrakcje w ramach kuligu? Czy jest to propozycja dla każdego? Jak się ubrać na kulig?

Kulig w Zakopanem ma niepowtarzalny charakter. Być może byłeś już na kuligach w innych miejscowościach górskich, ale u podnóża Tatr to zupełnie inna bajka. Niezwykła sceneria i duże prawdopodobieństwo, że jest śnieg, którego w innych rejonach Polski z roku na rok coraz mniej. Prawdziwa zima to jeden z powodów, dla których warto się wybrać na kulig z dziećmi.

Jak wygląda kulig w Zakopanem?

To zależy od organizatora i programu. Kuligi w Zakopanem można podzielić na:

  • godzinną przejażdżkę saniami,
  • kulig z ogniskiem, zazwyczaj atrakcja trwa dwie godziny,
  • kulig z ogniskiem i biesiadowaniem, często trwa trzy godziny.

Kulig zaczyna się w wyznaczonym miejscu. Jeśli jest poza centrum Zakopanego, to organizatorzy oferują często transfer. Na prawdziwym góralskim kuligu uczestników tuż przed wejściem do sań witają zbójnicy. A później przejażdżka. Jeśli trafi się gadatliwy woźnica, a tych nie brakuje wśród górali, to już sam kulig daje mnóstwo śmiechu i przybliża kulturę oraz tradycje regionu. Jeśli oferta obejmuje również ognisko i biesiadowanie to uczestnicy zaczynają zabawę. W otoczeniu góralskiej muzyki, tańców, zabaw integracyjnych. Jest samodzielne pieczenie kiełbaski i raczenie się specjałami podhalańskiej kuchni. Jak wygląda prawdziwy góralski kulig podejrzysz na zdjęciach na stronie: https://www.sanie.pl. Jak widać wśród uczestników dzieci, młodzież, ludzie w sile wieku i starsi. Jest to zabawa dla każdego. Dla rodzin z dziećmi, dla par, dla znajomych.

Jak się ubrać na kulig?

Najlepiej tak samo jak na narty, czyli ciepło. Nie może zabraknąć czapki, szala, rękawiczek, ciepłych spodni i kurtek. Pamiętaj, że godzinna przejażdżka u podnóża gór zimą potrafi dać w kość, jeśli nie ubierzesz się odpowiednio. I oczywiście, wygodne, ciepłe obuwie sportowe.

Gdzie odbywa się tradycyjny kulig?

Kuligi organizowane są na różnych trasach: Gubałówka, Kościelisko, Dolina Chochołowska i po innych okoliczny wsiach. Dużą popularnością i pozytywnymi opiniami cieszą się kuligi w Dolinie Chochołowskiej. Zatem warto wziąć je pod uwagę, choć jest ona oddalona od centrum Zakopanego o około 11 km. Dla niezmotoryzowanych bądź osób, które chcą skosztować mocniejszych trunków transfer z centrum Zakopanego, a po biesiadzie, uczestnicy odwożeni są w to samo miejsce.

Bilety kupisz online, szybko i bezpiecznie, otrzymasz je na mail. Kolejne terminy znikają, zainteresowanie jest duże.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%