Zamknij

Kto powinien sięgąć po suplementy?

12:25, 10.03.2021 | artykuł sponsorowany

Nasz tryb życia staje się coraz szybszy, przez co mamy znacznie mniej czasu wolnego niż jeszcze kilka lat temu. Niejednokrotnie odbija się to na naszej diecie, która opiera się przede wszystkim na niewielkich, złapanych w biegu przekąskach lub na monotonnych posiłkach. Jest to jeden z powodów, dla których mamy coraz mniej energii, a naszym organizmom zaczyna brakować składników niezbędnych do funkcjonowania. Możemy wówczas mówić o niedoborach, których skutki zaczynamy dostrzegać bardzo szybko. Niestety nawet pomimo to nie reagujemy na dokuczliwości, licząc na to, że samoistnie znikną. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie i może prowadzić jedynie do poważniejszych powikłań. Żeby zapobiegać takim sytuacjom, na co zwraca uwagę Natural Pharmaceuticals, warto zdecydować się na suplementację. To właśnie ona jest w stanie uzupełnić dietę i zapobiegać brakom witamin oraz minerałów.

Czy suplementacja jest konieczna?

To pytanie zadaje sobie tysiące osób, które zmagają się ze wszelkiego rodzaju niedoborami, ale nie tylko. W końcu wiele z nas ma wątpliwości co do tego, czy dostarczają swoim organizmom wystarczającą ilość poszczególnych składników. W przypadku tego typu podejrzeń nie warto pozostawiać swojego zdrowia przypadkowi i udać się do lekarza, który zleci wykonanie odpowiednich badań. Na ich podstawie można stwierdzić jakie witaminy i minerały należy przyjmować częściej niż dotychczas. Natural Pharmaceuticals od lat uświadamia Polaków w tym, jak powinna wyglądać rozsądna suplementacja. Podstawą jest nietraktowanie jej jako zamiennika zdrowej diety, a jako uzupełnienia. Należy zatem zadbać przede wszystkim o odpowiednio zbilansowane posiłki oraz dopasowanie do nich składników dostarczanych poprzez suplementy. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu organizmowi nie zabraknie tego, czego potrzebuje do optymalnego funkcjonowania.

Kto powinien suplementować?

Najprostsza odpowiedź na to pytanie brzmiałaby – każdy, kto ma niedobory. I chociaż jest to prawdą, warto nieco ją rozszerzyć, ponieważ istnieją grupy, które są znacznie bardziej narażone na braki odpowiedniej ilości minerałów oraz witamin. To właśnie one powinny zarówno zadbać o regularne badania, jak i o dostarczanie każdego dnia suplementów. Szczególną uwagę na to powinni zadbać sportowcy, nie tylko profesjonalni, ale także amatorzy. Powinni skupiać się oni nie tylko na dostarczaniu energii, ponieważ w trakcie aktywności fizycznej organizm traci zarówno wodę, jak i składniki odżywcze. Kolejną z grup są wegetarianie oraz weganie, którzy z powodu wykluczenia z diety mięsa bardzo często cierpią na niedobory witaminy B12. Odpowiednie suplementowanie jest wskazane u kobiet starających się o dziecko, ale również u osób z nadciśnieniem oraz różnorodnymi chorobami.

Co suplementować?

Podstawą do rozpoczęcia suplementowania witamin oraz minerałów powinny być wyniki przeprowadzonych badań. To właśnie na ich podstawie można określić co, ale również w jakiej ilości należy dostarczyć organizmowi. Jest to ważne również dlatego, żeby działania nie przyniosły całkowicie odmiennego efektu i nie spowodowały nadmiaru składników. Warto także zaznaczyć, że poprawę gwarantują jedynie suplementy dobrej jakości, między innymi od Natural Pharmaceuticals, który jest liderem na rynku. Znaczna większość Polaków cierpi na niedobory witaminy D3, której podstawowym źródłem jest słońce. Niestety w Polsce pada ono w odpowiedni sposób jedynie przez kilka miesięcy w ciągu roku, a co więcej tylko przez kilka godzin każdego dnia. Z tego powodu warto przez cały rok przyjmować właśnie tę witaminę. Należy również sprawdzić poziom witaminy C, K2 oraz z grupy B, a także magnezu, żelaza czy wapnia.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%