Zamknij

Inteligentne instalacje elektryczne- przyszłościowa specjalizacja dla elektryków

11:12, 18.03.2021 | materiały partnera

Inteligentny dom to wszystko zautomatyzowane i między innymi połączone ze smartfonem. Oświetlenie włączane przez smartfon, ogrzewanie sterowane zdalnie, automatycznie zamykane i otwierane żaluzje- to tylko kilka przykładów nowoczesnego domu. A większość z tych urządzeń potrzebuje energii elektrycznej, by działać tak, jak człowiekowi jest wygodnie. Elektrycy dawno przestali zajmować się wyłącznie tradycyjnymi instalacjami czy pracą na etacie w elektrociepłowniach. Zawód pozostawia szerokie możliwości specjalizacji. Inteligentne instalacje to jedna z nich. Jakie jeszcze są? Gdzie można zrobić zawód w kilka miesięcy?

Kurs elektryka online

Zaletą pandemii jest przejście na naukę online. Oferta kursów, w których można uczestniczyć przez specjalną platformę jest szeroka. W przypadku zajęć praktycznych zjazdy organizowane są co kilka tygodni. I kurs elektryka również możesz zrobić online, oferuje go niejedna policealna szkoła elektryczna. Przygotowuje on do egzaminu państwowego. A później można specjalizować się w konkretnym kierunku, już przez praktyki w określonym miejscu pracy. Inną opcją są kolejne kursy, które podnoszą kwalifikacje.

Szczegółowe informacje dotyczące tego, jak wygląda kurs elektryka online, znajdziesz na stronie: https://viessmann.plus/kurs-elektryka-online/. Obecnie trwają już zapisy na semestr wrzesień 2021 r. Absolwent podczas kursu zdobywa wiedzę i kompetencje do montażu, uruchamiania, konserwacji instalacji elektrycznych.

Nowy zawód dla każdego

Wiele osób rezygnuje z tak specjalistycznych kierunków jak elektryk, w obawie przed tym, że nie posiadają podstawowej wiedzy, czyli nie wiedzą nic na temat energii elektrycznej. Boją się, że sobie nie poradzą. A przecież po to idzie się na kurs, by nauczyć się nowego zawodu i tak samo jest z elektryką. Na kursie nauczysz się wszystkiego od podstaw. Aby wziąć udział w kursie potrzebne są chęci do uzyskania dyplomu i regularne przyswajanie wiedzy. Co na koniec sprawdzane będzie na egzaminie teoretycznym i praktycznym.

Specjalizacje w zawodzie elektryka

Elektryk może pracować w różnych miejscach. Elektrownie, elektrociepłownie, spółdzielnie mieszkaniowe, firmy budowlane, zakłady produkcyjne. Potrzebni są fachowcy od prądu, którzy specjalizują się zarówno w nowoczesnych instalacjach, czyli inteligentny dom, jak i inni fachowcy. Kolejne specjalizacje to:

  • energoelektronika,
  • elektroenergetyka,
  • instalacje elektryczne,
  • maszyny elektryczne.

Uzyskanie dyplomu to dopiero początek, na absolwenta czeka wybór specjalizacji. Oczywiście nie jest ona konieczna i można być ogólnym elektrykiem, natomiast dzięki specjalizacji możesz być bardziej konkurencyjny. Wystarczy sprawdzić jakich fachowców brakuje na lokalnym rynku, by uzupełnić lukę.

Elektryk to zawód, który od dawna cieszy się społecznym uznaniem. A dobry elektryk nigdy nie narzeka na brak zleceń.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%